• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار:

افتتاح ترمینال برون استانی در دهه فجر/ شب‌بازار در مرکز لرستان راه‌اندازی می‌شود

شهردار مرکز لرستان از ایجاد کمربندی از پل شاپوری تا فرودگاه خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، وحید رشیدی در نشست خبری مشترک رئیس شورای شهر و شهردار خرم‌آباد بیان کرد: در این دوره، جلوی هزینه‌های اضافه را گرفته‌ایم و برخی کارهای غیرضروری را حذف کرده‌ایم.

وی درباره ساخت‌وسازهای غیرمجاز اظهار کرد: ابتدا سعی می‌کنیم اجازه ساخت ندهیم تا کار به تخریب نرسد اما اگر ساختمانی غیرمجاز احداث شود و کمیسیون ماده ۱۰۰ رأی به تخریب  دهد در کمتر از ۴٨ ساعت کار انجام می‌شود.

رشیدی با اشاره به مشکلات محله ماسور نیز گفت: زمانی که ماسور به شهر ملحق شد، ۴۰ درصد طرح هادی آن انجام شده بود و مشکلات زیادی از نظر زیرساخت‌های شهری داشت؛ درصددیم این مشکلات را به مرور زمان رفع کنیم.

شهردار خرم‌آباد اضافه کرد: سه منطقه شهری داریم که هر کدام بودجه خاص خودشان را دارند و درصددیم منطقه"۳" را به دو منطقه تبدیل کنیم که در این حالت ماسور جزو منطقه"۴" قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: کمربندی از پل شاپوری تا فرودگاه خرم‌آباد را ایجاد خواهیم کرد و کار مطالعاتی آن انجام شده است.

رشیدی با اشاره به وجود پل‌های موقت بر روی رودخانه خرم‌آباد تصریح کرد: پل پایین میدان استانداری به‌علت ارتفاع کم و در معرض خطر بودن، مصوبه تخریب داشت که دو هفته آن را مسدود کردیم تا کار تخریب را انجام دهیم اما در جلساتی که داشتیم، قرار شد دو پل دائمی در سطح رودخانه خرم‌رود احداث کنیم و سپس آن پل موقت تخریب شود.

شهردار خرم‌آباد درباره روز بازار(چندشنبه بازار) و مشکلاتی که برای اهالی به‌وجود آورده است، اذعان کرد: قبول داریم که مشکلات زیادی ایجاد کرده است، برخی علاوه بر داشتن مغازه در این روزبازارها هم فعالیت می‌کنند که برای جمع‌آوری آنها با نیروی انتظامی قرارداد داریم.

وی با تأکید بر اینکه روزبازارها را ساماندهی می‌کنیم، افزود: با فراهم کردن زیرساخت‌ها به دنبال راه‌اندازی شب بازارها نیز هستیم.

رشیدی در خصوص پروژه ترمینال برون استانی نیز گفت: ۹۳درصد ساختمان مرکزی این پروژه تکمیل شده و مطابق وعده‌ها در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار مرکز لرستان با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه‌تمام اضافه کرد: برخی از پیمانکاران ۶۰ تا ۷۰ درصد کار را انجام داده‌اند اما چون پول نگرفته‌اند کار را تعطیل کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: