• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس:

با احداث سد بختیاری ده تا یازده هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی گفت: با احداث سد بختیاری بین ده تا یازده هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر محمد بیرانوندی اظهار کرد: سه دلیل موقعیت استراتژیک سد بختیاری، آمار اشتغالزایی بالا و سرمایه‎گذاری خارجی از مهمترین دلایل پیگیری احداث سد بختیاری است.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک سد بختیاری، افزود: محل احداث این سد در یک موقعیت استراتژیک و در مرز لرستان با استان‎های همجوار واقع شده است.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی تصریح کرد: با احداث این سد از خروج آب‎هایی که تاکنون بدون هیچ نفعی از استان لرستان خارج می‎شدند جلوگیری به عمل می‎آید و می‎تواند نقش تعیین کننده‎ای در مدیریت بحران آب در استان لرستان داشته باشد.

بیرانوندی با اشاره به آمار اشتغالزایی بالا، اضافه کرد: اشتغالزایی در سطح گسترده یکی از مهمترین دغدغه مسئولین بالاخص در استان‎هایی همچون لرستان بوده که دارای نرخ بالاتری نسبت به سایر نقاط کشور است.

وی ادامه داد: با احداث سد بختیاری بین ده تا یازده هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که این میزان می‎تواند تاثیر چشمگیری برای کاهش آمار بیکاری در استان لرستان داشته باشد.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی با اشاره به سرمایه گذاری خارجی سد بختیاری، خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات پروژه‎های بزرگ از مهمترین چالش‎های پیشرو مسئولین است مسئله‎ای که باعث تعطیلی و وقفه در بسیار از پروژه‎های کشور شده اما با رایزنی‎های انجام شده تمام اعتبار مورد نیاز برای احداث سد بختیاری از طریق فایناس و عقد قرارداد با طرف خارجی تامین‌ خواهد شد.

بیرانوندی اظهار کرد: این موضوع بالاخص در سال‎های اخیر که بودجه عمرانی کاهش چشمگیری داشته بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: از طرف دیگر با پیگیری‎های انجام ‌شده توسط بنده این سد جزو پروژهای ملی قرار گرفته است که این امر می‎تواند در رفع موانع پیشرو بسیار موثر بوده و این اطمینان را حاصل کند که نیازی به اختصاص بودجه عمرانی استان برای احداث آن نخواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: