• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی:

لرستان دارای 21 شهرک و نواحی صنعتی مصوب دولتی است


مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی لرستان گفت: استان دارای 21 شهرک و نواحی صنعتی مصوب دولتی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، بختیار رازانی در جلسه بررسی جذب سرمایه گذاری خارجی، اظهار کرد: استان لرستان به عنوان یکی از استان‌های دارای ظرفیت و توانمند در حوزه‌های مختلف اقتصادی، زمینه مناسب برای جذب سرمایه‌های خارجی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه سرمایه گذاری در استان بایستی بر اساس اسناد بالا دستی و آمایش صنعت استان صورت پذیرد چنانچه سرمایه گذاری بر اساس پتانسیل‎های استان باشد ارزش افزوده بیشتری در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی لرستان تصریح کرد: استان لرستان از نظر صنایع تبدیلی، صنایع کانی غیر فلزی، غذایی و دارویی، شیمیایی و فرآوری سنگ و گیاهان دارویی دارای مزیت نسبی است و زیر ساخت‎های لازم برای استقرار این‎گونه صنایع در شهرک‎های صنعتی استان فراهم است.

رازانی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در محدوده شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بستر مناسبی برای دسترسی آسان و سریع به امکاناتی از قبیل راه، آب، برق، گاز، فاضلاب صنعتی، مخابرات و اینترنت، استفاده از خدمات نرم‌افزاری (مشاوره‌ای فنی، مهندسی و مدیریتی) مراکز خدمات فناوری و کسب‌ و کار است.

وی بیان کرد: سرمایه گذاران صنعتی و تولیدی می‎توانند با حضور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان از مزایای استقرار و تسهیلات آن بهره‌مند شوند چراکه شهرک‌هـا و نواحی صنعتی از بستر مناسب و پتانسیل لازم برای سرمایه‌گذاری و کاهش هزینه تولید برخودار است، لذا از تمامی سرمایه‌گذاران درخواست می‎کنیم تا با حضور در شهرک‌های صنعتی استان و استفاده از مزایا و تسهیلات لازم، گامی بزرگ در جهت توسعه و شکوفایی استان لرستان بردارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی لرستان اظهار کرد: واگذاری زمین به صورت 5 تا 15 درصد نقد و 85 تا 95 درصد ما بقی به صورت اقساط 12 تا 14 ماهه و هر سه ماه یک قسط پرداخت که بازپرداخت آن به صورت 36 تا 42 ماه است و امکان استمهال اقساط از 3 تا 6 ماه وجود دارد.

رازانی یادآور شد: استان لرستان دارای 21 شهرک و نواحی صنعتی مصوب دولتی بوده که یکی از این شهرک‎ها، شهرک صنعتی تخصصی پتروشیمی لرستان است که به صورت خصوصی اداره می‎شود مابقی شهرک‎ها دولتی هستند که از این تعداد 16 شهرک به بهره‎برداری رسیده و آمادگی استقرار واحدهای صنعتی را در خود دارند.

وی گفت: این 16 شهرک دارای امکانات زیر بنایی اصلی آب، برق هستند که 13 شهرک و نواحی صنعتی نیز دارای گاز هستند و منطقه ویژه اقتصادی لرستان نیز که متولی آن شرکت شهرک‎های صنعتی لرستان است به‎عنوان یکی از مناطق مهم کشور، آمادگی استقرار واحدهای صنعتی را دارا هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: