• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-787-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی:

استان‌ها ظرفیت‌سنجی می‌شوند/ در رابطه با آزادسازی فلک‎الافلاک توقع بیشتری داریم

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی گفت: استان‌های مختلف ظرفیت‌سنجی می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر احمد دانیالی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل میراث فرهنگی استان اظهار کرد: میراث فرهنگی یکی از سازمان‌های استراتژیک بوده که از ادغام سه سازمان تشکیل شده و در هویت‌بخشی کشور موثر است.

وی خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از کشور به خاطر اقلیم‌های متنوع مستعد گردشگری هستند و ممکن است دمای هوا در نقاط مختلف تا 50 درجه سانتی‌گراد متفاوت باشد.

دانیالی بیان کرد: در یک جا برف و یخبندان و در نقطه‌ای دیگر آفتاب تابان را داریم و به همین دلیل می‌توان گردشگران زیادی را به کشور بیاورد.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: می‌توان از ظرفیت هنرمندان برای معرفی کشور و میراث فرهنگی خود استفاده کرد.

وی با بیان اینکه به ازای ورود هر شش گردشگر یک شغل ایجاد می‌شود، گفت: در بخش‌های دیگر هزینه‌های زیادی برای ایجاد شغل نیاز است اما در بحث گردشگری می‌توان با آورده ناچیزی شغل ایجاد کرد.

دانیالی عنوان کرد: در رابطه با آزادسازی قلعه توقع بیشتری از مسئولین داریم؛ نیروهای نظامی همانطور که در زمان جنگ جان‎فشانی کردند هم‎اکنون نیز باید ایثار بیشتری داشته باشند تا بتوان از قلعه در راستای گردشگری استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: برای سال آینده دولت بودجه‌ خوبی در راستای رفع بیکاری درنظر گرفته و برای سرمایه‌گذاری تسهیلات داده می‌شود که فرصت خوبی است و باید از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت استان‌ها در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: در لرستان باید نقش گردشگری پررنگ‌تر شود و روی این موضوع می‎بایست بیشتر کار کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: