• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استانداری:

سهم لرستان در صادرات صنایع دستی صفر است/ احداث باغ‌های گردشگری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: سهم استان در صادرات صنایع دستی صفر است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، گودرز امیری در مراسم تکریم و تودیع مدیران کل میراث فرهنگی استان اظهار کرد: لرستان یکی از استان‌های زیبا و مستعد در زمینه توسعه گردشگری بوده که مبنای توسعه آن در گردشگری، حفظ آثار و تولید است.

وی با بیان اینکه مردم و سرمایه‌گذاران در این زمینه می‌توانند نقش موثری داشته باشند و مسئولین تسهیل کننده مسیر هستند، ادامه داد: سابقه تاریخی تولید مفرغ لرستان به ده‌ها هزار سال قبل برگشته و هم اکنون در موزه‌های مهم دنیا نگهداری می‌شوند اما حال صادرات صنایع دستی صفر است که جای تاسف دارد.

امیری یادآور شد: برای توسعه گردشگری حتما نباید هتل و زیرساخت‌های زیادی وجود داشته باشد و می‌توان با احیای غذاهای قدیمی، بوم‌گردی و... آن را تحقق بخشید و این وظیفه به عهده مردم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بیان کرد: دولت در راستای گردشگری برای احداث خانه گردشگری تسهیلات درنظر گرفته که کار ارزشمندی است و می‌تواند باعث رونق این مهم شود.

وی به احداث باغ‌های گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: این کار اقدام مهمی است و می‌توان تنها با تأمین روشنایی، آب و جایی برای اسکان مسافران، پذیرای گردشگران بود و سبب اشتغال و رونق اقتصادی منطقه شد.

امیری با بیان اینکه در زمینه اشتغال فراگیر تسهیلات خوبی درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: در کنار آن تسهیلات روستایی نیز اعطا می‌شود که از یارانه برخوردار بوده و می‌توانند تسهیلگر نیز باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان در راستای حفظ آثار تاریخی موضوع بازسازی آنها را یکی از موارد مهم عنوان کرد و گفت: در این راستا نیاز به اعتبار است که از مسئولان سازمان میراث فرهنگی درخواست داریم بودجه‌های لازم را تأمین کنند.

وی از تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در بحث گردشگری استان خبر داد و بیان کرد: در همین راستا شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آمادگی لازم را برای حمایت از سرمایه‌گذاران دارند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوزهای لازم صادر خواهد شد.

امیری به کانون‌های گردشگری بسیار زیبا و بکر در استان اشاره کرد و افزود: در این نقاط خدماتی ارائه نمی‌شود و همه منتظرند که دولت پای کار بیاید که دیدگاه غلطی است چراکه او تنها می‌تواند تسهیل‌گر مسیر باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان به چهارفصل بودن استان اشاره کرد و گفت: این استان مستعد طبیعت‌گردی است و می‌تواند در تمام فصول گردشگران را جذب کند.

وی با تأکید بر اینکه باید همایش‌های ویژه توسعه گردشگری در استان برگزار شود، اظهار کرد: در این مراسم می‌توان نظر مسئولین و سرمایه‌گذاران را جذب و با دیدگاه مردم آشنا شد.

امیری بیان کرد: لرستان سرزمینی با منابع غنی آب است که در جذب گردشگر از آنها استفاده نمی‌شود. باید در این راستا برنامه‌ریزی بیشتری صورت بگیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: