• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار خواستار شد:

مستندسازی شفاهی دفاع مقدس لرستان

استاندار لرستان گفت: ساختمان فرهنگی دفاع مقدس 60درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، اظهارکرد: مهم‌ترین بحث شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ساختمان فرهنگی دفاع مقدس لرستان است که با پیشرفت ۶۰ درصد متاسفانه چند سال راکد مانده است.

وی بر تکمیل پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس در لرستان تاکید و با بیان اینکه این مرکز فرهنگی در بسیاری از استان‌ها افتتاح شده است، افزود: با توجه به نقش برجسته استان لرستان در دفاع مقدس هرچه زودتر باید مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان افتتاح شود.

خادمی توجه به مسائل نرم افزاری اسناد جنگ، تهیه دانشنامه‌ها و بخش شفاهی دفاع مقدس در کنار افتتاح باغ موزه دفاع مقدس لرستان اشاره و عنوان کرد: هر دستگاه باید متناسب با شرایط کاری خود نسبت به مسائل دفاع مقدس اهتمام داشته باشد.

استاندار لرستان پیرامون مستندسازی شفاهی دفاع مقدس استان تصریح کرد: کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های فرهنگی، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات جهاد کشاورزی و شهرداری خرم‌آباد وظیفه مستندسازی شفاهی دفاع مقدس و مصاحبه با فرماندهان لرستان در زمان جنگ را بر عهده بگیرند.

خادمی با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، در خصوص نام‌گذاری روز ملی در تقویم جمهوری اسلامی به نام لرستان، عنوان کرد: در تقویم جمهوری اسلامی روز ملی هیچ استانی وجود ندارد اما می‌توان برای روزهای خاص که برای استان قابل ارزش و اهمیت هستند، کنگره یا بزرگداشتی تشکیل داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: