• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-187-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس: روزی به نام «روز لرستان» در تقویم نام‌گذاری شود/

پیشرفت ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس


مدیرکل بنیاد حفظ آثارو نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر ضرورت نام‌گذاری روزی به نام «روز لرستان»، گفت: لرستان با 6300 شهید، ۱۵ هزار و پانصد جانباز، ۹۰۰ آزاده نقش اساسی در دفاع مقدس ایفا کرده و ۱۵۰۰ بار مورد اصابت قرار گرفته اما متاسفانه فاقد روز ملی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الله ناصرپور در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: در سال ۱۳۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک چرخش سیاسی در خاورمیانه بوجود آمد و منافع استکبار به خطر افتاد که همین امر باعث شد که تحریم‌های ناجوانمردانه بر علیه نظام ما صورت گیرد.

وی دفاع مقدس را یک توطئه استکبار جهانی بر علیه نظام نوپای اسلامی در آن مقطع زمانی برشمرد و عنوان کرد: علت نام‌گذاری جنگ تحمیلی ما با عنوان دفاع مقدس این بود که دفاع ما با الهام از قرآن، نهج‌البلاغه و مکتب عاشوراست.

ناصرپور به پیشرفت ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان اشاره و با تاکید بر تسریع در ساخت این پروژه، ادامه داد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان مبین نقش لرستان در دفاع مقدس است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که مدیریت جهادی در تمام ارکان نظام تاثیرگذار است، افزود: ما امروز هم در جنگ هستیم اما جنگ امروز ما پنهان و نادیدنی است.

وی با تاکید بر ضرورت نام‌گذاری روزی به نام «روز لرستان» در تقویم جمهوری اسلامی ایران، اظهارکرد: استان لرستان با بیش از 6300 شهید، ۱۵ هزار و پانصد جانباز، ۹۰۰ آزاده نقش اساسی در دفاع مقدس ایفا کرده و بیش‌از 1500 بار مورد اصابت قرار گرفته اما متاسفانه فاقد روز ملی است.

ناصرپور ادامه داد: مباحث ساخت و بهره‌‌برداری از مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان، محتواسازی تاریخ شفاهی لرستان در دفاع مقدس و دانش‌نامه لرستان، مهم‌ترین مسائل پیش روی بنیاد حفظ آثار لرستان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: