• جمعه ۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-186-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عذرخواهی آموزش و پرورش بخاطر حذف عبارت « اشهد ان علیا ولی الله» از جزوه احکام

آموزش و پرورش لرستان بخاطر حذف عبارت « اشهد ان علیا ولی الله» از جزوه احکام چاپ شده توسط معاونت پرورشی و فرهنگی این سازمان عذر خواهی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی قربانی مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان درباره منتشر شدن تصاویری در فضاهای مجازی و برخی از رسانه‌ها در خصوص حذف عبارت «اشهدان علی ولی الله» از جزوه احکام چاپ شده توسط معاونت پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان بر اساس اهداف سند تحول بنیادین که مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری است، همواره تلاش کرده تا با رویکرد تربیتی و توجه و اهتمام به مبانی ارزشی و دینی به تربیت دانش‌آموزان خداباور و خودباور اقدام کرده و بارهاو بارها این مطلب را در جلسات رسمی اعلام و به آن اعتقادو باور قلبی دارد . 

وی اضافه کرد: اشتباهی سهوی که در چاپ این جزوه روی داده و شکی نیست که هیچگونه تعمدی در آن نبوده و نیست، اما به خاطر حساسیت افکار عمومی نسبت به مبانی دینی و اعتقادی با کمال تواضع از عموم مردم مسلمان و خداجو عذرخواهی کرده و امیدواریم با کمال رافت و بزرگواری  پوزش خدمتگزاران خود را در دستگاه تعلیم و تربیت استان را پذیرا باشند .

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد:گرچه این اهمال و بی‌توجهی را هیچ عقل سلیمی تایید نمی‌کند ولی عزیزان هم‌وطن باید باور داشته باشند که تهیه و چاپ جزوات متعدد در پایه‌های مختلف کاری بزرگ است که استان به آن اقدام کرده و یک اشتباه سهوی در یک جزوه نمی‌تواند زحمات و تلاش‌های  آنان را زیر سوال ببرد. با این حال این اطمینان را به همکاران و هم‌وطنان می‌دهیم که موضوع را به دقت بررسی و با مسببان این قصور  و بی‌توجهی بر خورد شود.

قربانی تاکید کرد: چنانچه نگاهی به کارنامه آموزش و پرورش در حوزه مبانی دینی و تربیتی داشته باشید، متوجه خواهید شد که اعتقاد به مبانی ارزشی اصل مسلمی بوده که دستگاه تعلیم و تربیت همواره  در آن راستا  گام برداشته و نماد این اعتقاد به آرمان‌های مذهبی را می‌توان در برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز با شرکت بیش از 170هزار دانش آموز، برگزاری محافل انس با قرآن با حضور قاریان بین‌المللی، برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس و ده‌ها برنامه قرآنی دیگر مشاهده کرد.

وی خاطر نشان کرد: در پایان از همگان انتظار می‌رود تا ضمن توجه به تبعات بهره‌برداری فردی و گروهی از این مسئله،  کمک کنند تا متولیان تعلیم و تربیت  بتوانند در تربیت نسل آینده ساز این مرزو بوم گام بردارند . 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: