• جمعه ۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

دولت نگاه مثبتی به فعالیت احزاب دارد/ تشکیل 66 دفتر فرعی حزب و تشکل‎های سیاسی

استاندار لرستان از تشکیل 66 دفتر فرعی حزب و تشکل‎های سیاسی در استان خبر داد. 
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در نشست هم اندیشی با اعضای خانه احزاب استان با اشاره به اینکه در جامعه ما فعالیت در حوزه سیاسی از جنبه‎های عمومی بوده و فارغ از منفعت مادی است، اظهار کرد: این فعالیت‎ها به‎خاطر جایگاه اجتماعی افراد بوده و جدای از افکار و اندیشه‎های متفاوت بسیار ارزشمند است. 
 
وی خاطرنشان کرد: در ادبیات سیاسی باید به فعالین سیاسی پاداش داد اما در عمل شاهد هستیم اینگونه نیست. 
 
استاندار لرستان با اشاره به اینکه فلسفه وجودی احزاب کسب قدرت و اداره جامعه است، بیان کرد: در مفهوم دینی ما کسب قدرت نعمتی برای شکل مادی افراد نیست. 
 
خادمی با بیان اینکه احزاب به هر دلیل تاریخی و اجتماعی تاکنون به‎صورت منسجم و تشکیلاتی نتوانسته در ایران فعالیت کند، افزود: دولت تدبیر و امید با توجه به ضعف‎های موجود در زمینه تقویت احزاب و ماهیت واقعی حزب دیدگاه مثبتی داشته و گام‎های موثری برداشته است. 
 
وی به بررسی مشکلات احزاب و فعالیت سیاسی در استان پرداخت و خاطر نشان کرد: مشکلات ما پایه‎ای بوده چرا که سیاست را با مسائل محلی آمیخته کرده و دچار خارج شدن از مسیر اصلی شده‎ایم. 
 
استاندارلرستان حذف قوم گرایی در سیاست را ضروری دانست و افزود: سیاست گفت‎وگو و تبادل اندیشه میان افراد در جهت توسعه و رسیدن به اهداف است. 
 
خادمی با اشاره به اینکه احزاب در چارچوب قانون نسبت به تقویت خود فعالیت کنند تصریح کرد: احزاب باید خود را متولی حوزه سیاست در استان بدانند و در حوزه‎های تخصصی خود فعالیت کنند، همچنان که مسائل اقتصادی و عمرانی در حوزه‎های تخصصی بررسی می‎شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: