• جمعه ۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-4390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش:

معلمان حق‎التدریس براساس سهمیه‎های دولت استخدام می‎شوند

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش گفت: معلمان حق‎التدریس براساس سهمیه‎های دولت استخدام می‎شوند. 
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سیا محمد شفیعی در حاشیه همایش توجیهی آموزشی قوانین و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کلیه معلمان حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود و بر اساس سهمیه‌های دولت در قانون برنامه ششم توسعه استخدام می‌شوند. 
 
وی خاطرنشان کرد: مقرر شد این معلمان به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود بدون رقابت با دیگر نیروها به پیشنهاد وزارت آموزش‌وپرورش و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حضور مسئولان اداره استخدامی رئیس‌جمهوری که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، استخدام شوند. 
 
مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه سهمیه‌هایی توسط دولت برای جذب نیروهای آموزشی تعلق می‌گیرد. 
 
شفیعی اضافه کرد: براساس مصوبه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که در صحن علنی نیز مصوب می‌شود با نظر سازمان اداری استخدامی و مجوز استخدامی دولت برای جذب نیرو فراتر از آن اقدام نمی‌شود. 
 
وی با اشاره به کمبود نیرو در ساختار آموزش‌وپرورش شهرستان بروجرد، گفت: این شهرستان به 1200 ساعت نیرو در مقطع ابتدایی و 700 ساعت در مقطع متوسطه نیاز دارد که در حال حاضر مشغول به خدمت هستند اما رعایت دیگر برنامه‌ها در رابطه با اخذ کد پرسنلی و دیگر مسائل آن‌ها در حال اجراست و درصدد رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: