• پنجشنبه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جذب ۵۰ هزار همیار طبیعت در لرستان

مدیر ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره کل منابع طبیعی لرستان از هدف‌گذاری برای جذب ۵۰ هزار همیار طبیعت در استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس حیدری در نشست منطقه هفت باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالیم که اولین خیر منابع طبیعی از همین استان تعیین شده و تشکل‌های مردم نهاد آن در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی فعال هستند.

وی با بیان اینکه امسال برای دومین بار کار آزمایشی طرح جامع حوزه آبخیزداری در شول‌آباد و شورآباد  خرم‌آباد انجام می‌شود، گفت: برای عملیاتی شدن این طرح دستگاه‌های اجرایی به صورت گروهی کارهای بنیادی خود را آغاز کرده‌اند و از وجود تشکل‌های مردمی نیز استقبال می‌‌کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان برتر در بحث اطفای حریق کشور است ادامه داد: در این راستا توانسته‌ایم ۶۵۰ دیده‌بان را جذب کنیم و میزان آتش سوزی‌ها کاهش یافته است؛ سال گذشته ده هزار همیار طبیعت جذب شده و برای امسال ۵۰ هزار نفر را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

مدیر ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی لرستان از توزیع آبگرمکن‌های خورشیدی در در روستاهای جنگل‌نشین استان خبر داد و گفت: ارزش این آبگرمکن‌ها حدود ۱۵۰ میلیون تومان بوده و قرار است روستاهای منطقه بسطام که بیش از ۳۰ روستا هستند نیز گازرسانی شوند.

وی به آموزش بیش از ۷۰ هزار نفر در راستای حفاظت از منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: با برگزاری کارگاه‌های تخصصی منابع طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه خط قرمز منابع طبیعی و محیط زیست را مشخص کردیم و مفتخریم که بگوییم ۴ سال متوالی پرچمدار رتبه اول نمونه‌های آبخیزداری و جنگل کشور بوده‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: