• پنجشنبه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-8514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هشتمین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار لرستان برگزار شد

هشتمین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار لرستان به همت دفتر تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی در دانشگاه علمی کاربردی استان برگزار شد. 

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هدف از برگزاری این رویداد آشنایی با خدمات کسب و کار محلی با سخنرانی مهندس سمیه مهراب‎نیا، رئیس کانون زنان بازرگان استان، مشاهده یک آموزش کاربردی با صحبت‎های مهندس فرید مرادی، مدرس آموزش کاربردی(دیجیتال مارکتینگ)و شنیدن تجریبات مهندس زهرا نصیری، مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی آدینه‎فام خرم به عنوان یک کارآفرین بود.

در ادامه این نشست مهندس مهراب‎نیا گفت: کسی که می‎خواهد کارآفرین باشد باید خلاقیت داشته و در این زمینه دانش خود را بالا ببرد.

وی با بیان اینکه هر کسی شخصیت منحصر به فردی دارد و اگر دیدش را نسبت به بیرون دقیق‎تر کند، ادامه داد: اگر نیازها را در محیط کار بشناسد موفق خواهد بود؛ البته باید دانش خود را نیز بالا ببرد.

مهراب‎نیا با بیان اینکه انسان‎های اطراف ما خیلی عادی هستند و مسیر خود را طی می‎کنند، ادامه داد: اگر می‎خواهید انسان موفقی باشید باید قدرت ریسک داشته باشید.
رئیس کانون زنان بازرگان استان با اشاره به اینکه باید تحمل شکست را نیز داشت، بیان کرد: باید آنقدر قدرت داشت که امواج منفی را از خود دور و در این زمینه بحث کرد.

همچنین فرید مرادی در ادامه با بیان اینکه ایده مهم نیست و همه دنیا به این موضوع واقف است، ادامه داد: اجرای ایده مهماست و همانطور که قوانین فیزیک همزمان می‎تواند سه نفر روی آن نظر بدهندو به اسمشان ثبت شود؛ ایده نیز می‎تواند به ذهن چند نفر خطور کند.

وی نورم بین‎المللی ایده که به ذهن افراد می‎رسد را حدود صد نفر عنوان کرد و گفت: مهم اجرای ایده است که هر کسی آن را انجام نمی‎دهد.

مرادی تیم سازی رامهمترین موضوع برای اجرای ایده دانست و افزود: در خرم‎آباد تیم‎هایی داریم که ایده ندارند اما موفق هستند چراکه ایده‎ها را گرفته و انجام می‎دهند.

این مدرس آموزش کاربردی(دیجیتال مارکتینگ) با اشاره به اینکه خیلی از ایده‎ها در ذهن می‎مانند، گفت: گفتن ایده زیاد مهم نیست بلکهباید اجرا شوند.

وی با اشاره به دیجیتال مارکتینگ اظهار کرد: در این رابطه ابتدا باید وب‎سایت راه‎اندازی کرد و قبل از آن هم نیاز به سرچ در گوگل است.

مرادی با بیان اینکه می‎توان از تلگرام و اینستاگرام درآمدزایی داشت، گفت: از این نرم‎افزارهای پیام‎رسان می‎توان در راستای تبلیغات و آموزش استفاده کرد و این کار هیچ ضرری ندارد.

این مدرس آموزش کاربردی خاطرنشان کرد: البته باید گفت که تلگرام و اینستا با هم متفاوت هستند و در تلگرام به سختی می‎توان عضو و ممبر گرفت و زمانبر بوده اما در اینستاگرام اینطور نیست. 

وی به بنرمارکتینگ اشاره کرد و افزود: نرخ تبدیل زدنیک بنر ساده به شدت پایین بوده اما چون برای برندسازی موثر است باعث آشنایی افراد می‎شود چراکه در ذهن می‎ماند و روزی که نیاز باشد به یاد خواهد آمد.

مهندس زهرا نصیری، مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی آدینه‎فام خرمنیز تجریبات خود را در این رویداد بیان کرد و پرسش و پاسخ بین حضار از او صورت گرفت.

لازم به ذکر است این نشست با حمایت دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستانف موسسه کار و تامین اجتماعی، سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه حضرت ابوالفضل(ع)، رویداد همفکر و مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: