• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4887-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس:

یک سوم آیات قرآن تاریخ است/ قرآن و سیره ائمه، بزرگ‌ترین تهدید برای دشمنان

رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با بیان این‌که سوره‌های قرآن نکات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی تربیتی و معنوی و... را در خود جای داده‌اند، اظهار کرد: یک سوم آیات قرآن تاریخ است کمااینکه تاریخ قر‌آنی برای عبرت گرفتن از سرنوشت اقوامی است که به آن‌ها عزت و بزرگی داده شد و آن قوم با اعمال خود چگونه به ذلت و خواری دچار شدند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در جمع طلاب حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد، با تأکید بر این‌که دستگاه‌های نفوذی دشمن در حال سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تصعیف قدرت حوزه علمیه و نفوذ در آن هستند، گفت: دشمن به‌خوبی درک کرده است که حوزه با تکیه به قرآن و سیره ائمه اطهار(ع)، بزرگ‌ترین تهدید برای دشمنان و به ذلت کشاندن استکبار جهانی است.

وی افزود: امروزه مسئله دشمن‌هراسی در جامعه غربی سبب شده است تا اندیشمندان و جامعه‌شناسان و مردم برای دانستن تهدیدات و حقیقت اسلام به‌دنبال شناخت اسلام بروند که در نتیجه در می‌یابند که قرآن نشان‌دهنده راه و سبک زندگی درست است.

رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، با بیان این‌که آیات قرآن بیان‌گر تاریخ گذشتگان است و یک سوم آیات قرآن تاریخ است، اضافه کرد: تاریخ قر‌آنی برای عبرت گرفتن از سرنوشت اقوامی است که به آن‌ها عزت و بزرگی داده شد و آن قوم با اعمال خود چگونه به ذلت و خواری دچار شدند.

وی با اشاره به این‌که با تفکر بر تاریخ قرآن، عوامل پیشرفت و صعود بشریت را در می‌یابیم، افزود: سوره‌های قرآن نکات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی تربیتی و معنوی و... را در خود جای داده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: