• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-7886-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تعاملات بین‌المللی و علمی بین دانشگاهی باید تقویت شود

اولین کارگاه مشترک دانشگاه لرستان و دانشگاه صنعتی مونیخ آلمان برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، این کارگاه آموزشی را گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی و گروه مهندسی مکانیک دانشگاه لرستان در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه این دانشگاه، برگزار کرد.

دکتر حمزه امیری، رئیس بنیاد نخبگان لرستان در این کارگاه گفت: از مهم‌ترین مشکلات کشور ما مشکلات اقتصادی است و نقش دانشگاه به‌عنوان یک موتور محرکه برای رفع مشکلات است.

وی تصریح کرد: بنیاد نخبگان لرستان سه رسالت شناسایی، هدایت و حمایت و کمک به اثرگذاری نخبگان در جامعه را برعهده دارد و البته تجلیل و تکریم از نخبگان نیز از وظایف این بنیاد نخبگان است.

دکتر رشیدیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان نیز در سخنانی تاکید کرد: نظام آموزشی نباید بسته باشد و از این روست که تعاملات بین‌المللی و علمی بین دانشگاهی باید تقویت شود تا فرار مغزها کاهش یابد.

وی افزود: رویکرد وزارت علوم سوق دادن دانشگاه‌ها به سوی دانشگاه نسل سوم است که نتیجه‌ی آن، تقویت کارآفرینی و اشتغال در جامعه است.

دکتر بارانی مدیر گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه لرستان، نیز گفت: دو سال است که توسعه همکاری‌های بین‌المللی علمی از اولویت‌های وزارت علوم است و در این راستا، تفاهم‌نامه‌هایی بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان منعقد شده است.

وی اضافه کرد: اولویت همکاری‌های علمی بین‌المللی، کشورهای اتحادیه اروپاست. برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و پژوهشی دانشجویی و تربیت دانشجوی مشترک از اهداف این تفاهم‌نامه‌هاست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: