• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-2488-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طول بهمن اشترانکوه حدود یک کیلومتر بوده است

دبیر هیأت کوهنوردی لرستان گفت: طول بهمن اشترانکوه حدود یک کیلومتر در عرض متفاوت بوده است.

محسن حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به اینکه گروه کوهنوردی خراسانی با هیأت لرستان یا شهرستان ازنا هماهنگ نکرده بودند، افزود: در واقع هماهنگی نیاز نیست اما بهتر است که این کار انجام شود.

وی ادامه داد: در ایران چون قلل آنچنان خطرناکی نداریم، هماهنگی و مجوز با استان مقصد زیاد مرسوم نیست و اکثر تیم‌ها بدون هماهنگی اقدام به صعود می‌کنند و فقط یک راهنمای بومی همراه خودشان می‌برند.

حسنوند یادآور شد: اشترانکوه تا حالا چندین بار شاهد چنین حوادثی بوده و نیاز است که برای صعود به آن با حساسیت بیشتری عمل کرد.

دبیر هیأت کوهنوردی لرستان خاطرنشان کرد: از 9 فوت شده بهمن اشترانکوه تنها پیکیر سید علی حسینی پیدا نشده و جستجو برای یافتن جسد وی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پیکر دو جسد را خودم پیدا کرده‌ام که یکی از آنها خانم بود، افزود: پنج نفر دیگر نیز در نزدیک هم پیدا شدند که در وسط بهمن گرفتار شده بودند.

حسنوند اضافه کرد: طول بهمن اشترانکوه حدود یک کیلومتر در عرض متفاوت بوده که همه‌ی آن را گشته‌ایم ولی جسد آخرین نفر پیدا نشد.

دبیر هیأت کوهنوردی لرستان گفت: امکان ریزش بهمن برای تیم امدادگر وجود دارد که اگر برف یا باران در آن منطقه ببارد، عملیات جستجو موقتاً متوقف می‌شود و تا وقتی هوا مساعد باشد، عملیات برای یافتن نفر آخر ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: دمای شب در آن منطقه به منفی 30 درجه هم می‌رسد که با نزدیک شدن به غروب و به علت سرما عملیات جستجو سخت می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: