• یکشنبه ۱۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1688-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس هیأت کوهنوردی لرستان:

کول جنون یکی از خطرناک‌ترین قلل ایران است

رئیس هیأت کوهنوردی لرستان گفت: کول جنون یکی از خطرناک‌ترین قلل ایران بوده و فنی است که باید با حساسیت بیشتری اقدام به صعود در این قله کرد.

آرش قیاسیان در گفت‌وگو  با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه تاکنون جسد هشت کوهنورد حادثه اشترانکوه پیدا شده است، افزود: تیم‌های امدادی در حال جست‌وجو برای آخرین کوهنورد مفقودی(سید علی حسینی) هستند.

وی با بیان اینکه روز گذشته جسد هفت کوهنورد پیدا شده است، اضافه کرد: روش نجات، فرانسوی بوده و تیم‌هایی از خراسان رضوی، لرستان و مرکزی در این عملیات فعالیت داشتند.

قیاسیان با اشاره به اینکه کول جنون یکی از خطرناک‌ترین قلل ایران بوده و فنی است که باید با حساسیت بیشتری اقدام به صعود در این قله کرد، ادامه داد: مرتضی غلام‌پور(سرپرست گروه کوهنوردی خراسان رضوی) یکی از هیمالیانوردان مطرح کشور بوده اما به نظرم شناخت و مطالعه کافی از این منطقه را نداشته است.

وی در ادامه به کوهنوردان توصیه کرد: قبل از اقدام به صعود، هواشناسی منطقه را چک کنند، هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و تنها به قابلیت‌های فردی تکیه نکنند.

رئیس هیأت کوهنوردی لرستان با بیان اینکه برای کوه رفتن باید بیش از سه نفر همراه هم باشند، تأکید کرد: هر گروه کوهنوردی قبل از اقدام به صعود باید با هیأت‌های استانی هماهنگ کنند و اطلاعات لازم از منطقه را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: