• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان:

موانع توسعه وحدت حوزه و دانشگاه شناسایی و برطرف شود

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: موانع توسعه حوزه و دانشگاه شناسایی و برطرف شود.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره وحدت حوزه و دانشگاه با بیان اینکه این وحدت اتفاق افتاده است، افزود: عده‌ای سعی داشتند بین حوزه و دانشگاه اختلاف ایجاد و فاصله بیاندازند که به برکت انقلاب اسلامی این بدبینی‌ها اندک‌اندک از بین رفت و حوزه و دانشگاه همگرایی یافتند و بدبینی که به هم داشتند برطرف شد.

وی اضافه کرد: دانشگاه فکر می‌کرد حوزه‌ها ضد علم هستند و حوزه فکر می‌کرد دانشگاه بی‌دینند که خوشبختانه امروز از این مرحله عبور کردیم.

حسینی با تاکید بر توسعه وحدت بین حوزه و دانشگاه گفت: البته اصل وحدت در حوزه و دانشگاه تحقق یافته اما برای توسعه بیشتر باید قدم‌های جدی برداشته شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان با بیان اینکه توسعه وحدت حوزه و دانشگاه این است که دانشگاه از اساتید حوزه علمیه و حوزه از اساتید دانشگاهی استفاده کند که این امر تا حدودی رخ داده و لازم است نظام آموزشی حوزه برود به طرف تحولی که بتواند از یکسری تخصص‌هایی که با ادبیات دانشگاهیان همسوست استفاده کند، اضافه کرد: البته تخصصی که متناسب و مکمل با رسالت حوزیان است و به فهم بیشتر و بیان بهتر آموزه‌های دینی از لحاظ کلام و فلسفه کمک می‌کنند مورد استفاده قرار گیرد.

وی بر توسعه، همکاری و تعاون بین حوزه و دانشگاه در ابعاد مختلف تاکید کرد و یادآور شد: حوزویان و دانشگاهیان از لحاظ متون درسی و حضور متخصصین کارهای جدیدی را انجام دهند و تنها به یکسری شعارها بسنده نکنند؛ در یک کلام باید موانع توسعه وحدت حوزه و دانشگاه شناسایی و برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: