• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-6284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خبر داد:

پوشش ۹۷ درصدی تلفن سیار در لرستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از پوشش ۹۷ درصدی تلفن سیار در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس مهرداد غضنفری امرایی در مراسم افتتاح پروژه‌های مخابراتی شهرستان دلفان با تبریک هفته وحدت و روز دانشجو اظهار کرد: این شهرستان در استفاده از توان و ظرفیت نیروها در راستای هم‌افزایی یکی از شهرستان‌های پیشرو استان بوده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر دلفان تصریح کرد: این شهرستان دارای وسعت و توانایی ویژه‌ای است. طلوع توسعه در دلفان دمیده شده است.

غضنفری تصریح کرد: هم‌اکنون هم‌افزایی در عملکرد در این شهرستان مشهود است و در این راستا می‌توان به پیشرفت پروژه‌های دولت نسبت به قبل اشاره کرد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان به حضور مقامات کشوری در این شهرستان اشاره کرد و افزود: این موضوع نشان‌دهنده پیگیری و حمایت مسئولان استانی و نماینده شهرستان در مجلس است.

وی یادآور شد: استاندار در شورای معاونین بر ایجاد شورای راهبردی توسعه(دانا) و برون‌رفت استان از وضعیت موجود به لحاظ اقتصادی، عمرانی و زیرساختی تاکید دارد تا نهایتاً باعث ایجاد تحول موزون در مقوله‌های مختلف ‌شود.

غضنفری با بیان اینکه پروژه‌های استانی با برش شهرستانی مدنظر قرار گرفته است، گفت: خوشبختانه استاندار جهت آشنایی با پروژه‌های استانی سفرهایی به شهرستان‌ها داشته و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان را از نزدیک مشاهده کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اذعان به اینکه برخی شهرستان‌ها از توسعه عقب افتاده‌اند، ادامه داد: یکی از این شهرستان‌ها دلفان است که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی توسط وزارت کشور درنظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم که بتوانیم از این فرصت به نحواحسن استفاده کنیم و هم‌اکنون نیز برای تامین آب کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده است.

غضنفری به ایجاد پمپاژهای آب و احداث سد تاج‌امیر اشاره کرد و افزود: همچنین رشد چندین برابری سیستم‌های آبیاری نوین در این منطقه قابل تقدیر است؛ در زمینه‌ گاز، آب و برق نیز گام‌های بلندی در این شهرستان برداشته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان ادامه داد: این اقدامات جهشی باعث شده که بتوانیم در دلفان نسبت به شهرستان‌های دیگر توازن را ایجاد کنیم.

غضنفری با بیان اینکه رفع اختلافات و هم‌افزایی ریشه پیشرفت است، اضافه کرد: هم‌اکنون پوشش تلفن سیار استان ۹۷ درصد بوده که این آمار در شهرستان دلفان ۹۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه در بحث دیتا هنوز مشکل داریم، گفت: باید با تلاش بیشتر بتوانیم این مشکلات را حل کنیم که در این راستا همکاری تمامی دستگاه‌ها منجر به آسانتر شدن رفع مشکل می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۱۵ روستا از مجموع ۲۳۷ روستای دلفان تحت پوشش شبکه اینترنت قرار گرفته‌اند، افزود: تا پایان سال جاری مابقی این روستا نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

غضنفری به وجود ۲۰۰۰ روستا در استان اشاره کرد و با بیان اینکه از این تعداد ۲۳۷ مورد در شهرستان دلفان قرار دارند که حدود ۱۰ درصد کل روستاهاست، افزود: قرار است طی هفته دولت سال آینده تمامی دفاتر روستایی این شهرستان الکترونیکی شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پروژه در این شهرستان تعریف شده است، گفت: حوزه مخابرات پایه تمامی خدمات دولت در عصر اطلاعات و فن‌آوری محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، پروژه‌های مخابراتی افتتاح شده در این مراسم شامل نصب ریپیتر موبایل برای روستای چم‌زل، ایجاد باند ۱۸۰۰ برای سایت هواشناسی، نصب سایت‌های نسل سه و چهار، افزایش ظرفیت UP Link نورآباد به 4 G ، افزایش پهنای باند مراکز کم ظرفیت، فیبر bts گاوکش نورآباد(فاز دوم)، نصب و راه‌اندازی تغذیه DC بر ظرفیت ایستگاه سفره‌کوه، نصب و راه‌اندازی سایت wll سایت سر گویژه و نصب سایت موبایل هزارخانی جهت پوشش جاده‌ای نورآباد بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: