• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان:

دشمن منافع خود را در تفرقه بین شیعه و سنی می‌داند

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: دشمن منافع خود را در تفرقه بین شیعه و سنی و در به استیلا کشاندن آنها می‌داند.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه در بحث وحدت شیعه و سنی از سه جریان می‌توان نام برد، اظهار کرد: شعبه اول جریان اول یک نوع گفتمان غلط تکفیری و برائتی است که منتسب به افراطی‌های سنی، وهابی و داعشی است و آنها اعتقادی به وحدت ندارند و می‌گویند هر کسی عقیده ما را ندارد حق حیات نداشته و باید از بین برود.

وی افزود: شعبه دوم این جریان شیعه افراطی(لندنی) است که آنها نیز اعتقادی به وحدت شیعه و سنی ندارد و هفته وحدت را هفته برائت نام نهادند البته منظور آنها برائت از دشمنان نیست بلکه منظورشان برائت از سنی‌هاست و می‌گویند هر کاری که سنی‌ها را عصبانی می‌کند انجام دهیم که البته کارهای غلط آنها خلاف وحدت شیعه و سنی است.

حسینی اضافه کرد: این افراد اهانت علنی و آشکار به مقدسات سنی‌ها و همسران پیامبر دارند و متأسفانه اینها هم در شیعه و هم در سنی پایگاه دارند در حالی‌که تفکر و مشی ائمه(ع) نسبت به شیعه و سنی وحدت‌گرا و وحدت‌آفرین بود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: مراجع بزرگی همچون آیت‌الله‌العظمی بروجردی که افتخار شیعه و لرستانی‌ها است نامه به شیخ محمود شلتوت( شیخ‌الازهر مصر) می‌نوشت و این شیخ در مقابل فتوای مهمی درباره مذهب شیعه صادر کرد و گفت شیعه یکی از مذاهب اسلامی است و شما سنی‌ها هم می‌توانید از فقه جعفری تبعیت کنید و این‌ها بزرگان شیعه و سنی بودند که فکر تقریبی داشتند و تأکید کردند شیعه و سنی روی نکات مشترک تکیه و وحدت داشته باشند.

وی اظهار کرد: مشی ائمه اطهار(ع) آیت‌الله بروجردی(ره)، سید رضی، امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای وحدت‌گراست و برخلاف این مشی جریانی وجود دارد که به طبل اختلاف می‌کوبند و به وحدت اعتقاد ندارند و با رفتار خود سنی‌ها را ناراحت کرده و بهانه به دست وهابی‌ها و داعشی‌ها می‌دهند.

حسینی با بیان اینکه جریان غلطی دیگر وجود دارد که به خاطر خوشایند مذاهب دیگر از اعتقادات خود دست می‌کشند به عنوان مثال یک استاد دانشگاه سر کلاس از افرادی تمجید می‌کند که ظلم و ستم بر ائمه و اهل بیت(ع) داشته‌اند در حالی‌که ما به آنانی که به ائمه(ع) ظلم کردند انتقاد داریم، اضافه کرد: منظور از وحدت این نیست که شیعه، سنی و سنی، شیعه شود و نباید قدمی از اعتقادات خود برداریم و راه آن دعوا، فحش و لعن نیست بلکه باید با گفتگویی عقلی و منطقی با سایر مذاهب برخورد شود و با این گفتمان حق معلوم شود.

وی گفت: در حین وحدت باید باورهای خود را حفظ کنیم و یکی از باورهای ما ستمگرانی که در مقابل حقیقت ستم کردند موضع آشکار و انتقاد داریم.

حسینی با بیان اینکه گفتمان تقریب و کامل می‌گوید در عین تکیه بر وحدت شیعه و سنی، انتقادات خود را نسبت به خلفا بیان کنید اما مراقب باشید ادبیات ما حمل بر فحش نباشد، تاکید کرد: مصلحت امروز مسلمانان شیعه و سنی این است که دشمنان اصلی(استکبار و صهیونیسم) را تشخیص دهند و موضعی یکپارچه و همصدا داشته باشند چراکه شیعه و سنی دشمن هم نیستند بلکه مسلمانند و دشمن می‌خواهد ما سرگرم هم باشیم چراکه دشمن مستکبر منافع خود را در تفرقه و جدایی بین شیعه و سنی و در به استیلا کشاندن آنها می‌دانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: