• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دانشجویان فریادگر حقوق ملت هستند

فرماندار شهرستان چگنی گفت: دانشجویان  قشر تحصیل کرده جامعه و فریادگر حقوق ملت هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، قدرت‌الله ترابی‌نژاد به مناسبت روز دانشجو در دیدار با اساتید و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی شهرداری سراب دوره، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) بیان کرد: دانشجو لفظ بسیار پرمعنایی بوده، زیرا  دانش را می‌جوید و دنبال علم اندوزی است و تفاوت زیادی با دوران دانش آموزی دارد.

وی افزود: دانشجویان دنبال چرایی مطالب و کسب علم هستند و وقتی لفظ کاربردی به آن اضافه شود و  علم و دانش خود را در محیط کار و زندگی عملیاتی کنند بسیار برای جامعه موثر خواهد بود.

ترابی‌نژاد اضافه کرد: دانشجویان  قشر تحصیل کرده جامعه و فریادگر حقوق ملت هستند، دانشجویان در مقابل ظالمین و استکبار هوشیار بوده و در مقابل بیگانگان حساسیت دارند، دانشجویان در تبیین ایدئولوژی و فرهنگ جامعه خود فعال و حساس هستند.

فرماندار چگنی یادآور شد: دانشجویان در راستای  مبارزه با استکبار ۱۶ آذر را به وجود آوردند. دانشجوهای ما در انقلاب بعد از روحانیت بیشترین نقش را در هدایت مردم بر عهده داشتند و حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تعدادی از دانشجویان به خاطر  روشنگری و هدایت مردم در زندان‌ها بودند.

وی خاطر نشان کرد: از جمله کسانی که مخلصانه و بدون کوچکترین چشم داشت بعد از انقلاب در مقابل دشمنان جنگیدند دانشجویان بودند.

ترابی‌نژاد اظهار کرد: دانشجویان از همان اوایل انقلاب به فکر سازندگی بودند و واکنش دانشجویان آن زمان در تسخیر لانه جاسوسی هوشیاری آنان را می‌رساند که امام در این خصوص فرمودند این انقلاب دوم بود.

فرماندار چگنی در خصوص مسائل و مشکلات دانشگاه علمی کاربردی شهرداری سراب دوره گفت: در جریان این  مشکلات هستم و وجود این دانشگاه را یک ضرورت برای شهرستان می‌دانم و با حمایت‌هایی که دولت و مجموعه شهرداری و شورای شهر از دانشگاه خواهیم داشت امیدواریم شاهد رفع این مشکلات در آینده باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: