• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان:

پندهای دفاع مقدس بازنشر داده شود/ لزوم ترسیم یک بنیاد علمی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که دفاع مقدس پندهای بزرگی را در دل خود جای داده است و باید این پندها را بازنشر داد و یک بنیاد علمی قدرت‌مند را برای کشور ترسیم کرد تا کشور در مقابل تهدیدها مصون بماند، گفت: پژوهشگران و تاریخ‌پژوهان باید بازگویی هشت سال دفاع مقدس را از کسانی‌که سال‌ها در جبهه تلاش کرده‌اند استخراج و در اختیار مردم قرار بدهند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الله ناصرپور در دیدار با امیر تقی دریکوند، فرمانده لشکر ۸۴ پیاده لرستان با بیان اینکه  پژوهشگران و تاریخ‌پژوهان باید بازگویی هشت سال دفاع مقدس را از کسانی‌که سال‌ها در جبهه تلاش کرده‌اند استخراج و در اختیار جامعه بالاخص نسل جوان قرار بدهند، افزود: دفاع مقدس پندهای بزرگی را در دل خود جای داده است و باید این پندها را بازنشر داد و یک بنیاد علمی قدرت‌مند را برای کشور ترسیم کرد تا کشور در مقابل تهدیدها مصون بماند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، تصریح کرد: شرح وظایف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امری قرآنی است و باید در جهت شکوفایی آن، نیروهای مسلح مستقر استان همه تلاش خود را به‌کار گیرند و با اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان همکاری کنند.

ناصرپور اضافه کرد: در دفاع مقدس آموزه‌های زیبایی همچون شهادت‌طلبی، ایثار و ولایت‌مداری نهفته است که اگر به‌خوبی بیان شود، می‌تواند در پویایی جامعه نقش داشته باشد.

در ادامه این دیدار، امیر تقی دریکوند، فرمانده لشکر ۸۴ پیاده لرستان نیز گفت: همه توان خود را در جهت شکوفایی اهداف اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان به‌کار می‌گیریم تا بتوانیم گام مؤثری را در راستای انعکاس نقش رزمندگان لرستان در دفاع مقدس برداریم.

وی در ادامه با اشاره به ۲۰۸۴ شهید لشکر ۸۴ لرستان، اظهار کرد: لشکر ۸۴ در اکثر عملیات‌های هشت سال دقاع مقدس نقش به‌سزایی را داشته و در خیلی از کتاب‌ها نیز به آن اشاره شده است و جا دارد که در همه تولیدات فرهنگی و هنری به نقش و حضور رزمندگان لرستانی بیشتر بپردازیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: