• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد:

ضرورت تقویت حوزه‌های علمیه/مرزبانی از عقاید و اخلاق مهم‌ترین وظیفه روحانیت

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر ضرورت تقویت جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه، اظهار کرد: مرزبانی از عقاید و اخلاق و افکار مردم، به‌ویژه امر به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین وظیفه روحانیت است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در جلسه مجمع مشورتی روحانیون دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان با گرامیداشت هفته وحدت، گفت: پیامبر اکرم(ص) مبعوث شد تا مردم را از ظلمات به‌سوی نور هدایت کرده تا فرهنگ و تمدن اسلامی شکل گیرد.

وی با اشاره به این‌که تردیدی نیست که که اصلاح و پیشرفت و ترقی جامعه مرهون هدایت‌های انبیا و اوصیا الهی بوده است، تصریح کرد: مهمترین هدف اسلام تشکیل امت اسلامی و فرهنگ و تمدن اسلامی است.

میرعمادی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی در مراحل انقلاب، نظام  و دولت اسلامی است، خاطرنشان کرد: این اهداف با هدف‌های استکبار جهانی در تضاد بوده و بر همین اساس استکبار جهانی از همان ابتدای انقلاب اسلامی به مقابله با جمهوری اسلامی پرداخته است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه استکبار جهانی در سال‌های پس از انقلاب با تهدید نظامی، تحریم اقتصادی، فشارهای سیاسی و استفاده از رسانه‌های ارتباطی بدنبال شکست انقلاب اسلامی ایران و تحمیل فرهنگ غربی بر فرهنگ اسلامی بوده است، بیان کرد: استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار، اسلام آمریکایی را در تقابل با اسلام ناب محمدی مطرح و ترویج داده و به‌دنبال ترویج اهداف و برنامه‌های خود در جامعه اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید براینکه استکبار جهانی و آمریکا به‌دنبال مایوس کردن مردم از نظام اسلامی، نفوذ در دل جوان‌ها و القاء شبهه، متزلزل کردن نظام خانواده و ایجاد نظام خانواده غیرمتعهد، بدبینی و بدنامی روحانیت و در نتیجه حذف روحانیت است، یادآور شد: هدایت دینی و ترویج معارف و حقایق اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) از رسالت‌های مهم روحانیت در شرایط کنونی است.

وی اضافه کرد: هدایت اجتماعی و مرزبانی از عقاید و اخلاق و افکار مردم به‌ویژه با امر به معروف و نهی از منکر دیگر رسالت مهم روحانیت است.

امام‌ جمعه خرم‌آباد هدایت سیاسی، بصیرت‌بخشی و معرفی توطئه‌ها و شیوه‌های پیچیده استکبار جهانی را از دیگر رسالت‌های مهم روحانیت برشمرد و با بیان اینکه هدایت درون سازمانی، تربیت شاگردان، تقویت حوزه‌های علمیه و جایگاه روحانیت دیگر رسالت مهم روحانیت در شرایط کنونی است، خاطرنشان کرد: مجمع مشورتی روحانیون دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان برای سیاست‌گذاری گام‌های مهمی در این راستا برمی‌دارد و نقش مهمی ایفا می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: