• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1886-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جانشین رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان خبر داد:

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش در دانشگاه لرستان

رئیس دانشگاه لرستان از افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش در دانشگاه لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر خسرو عزیزی با حضور در خبرگزاری ایسنا در جمع خبرنگاران استان با تبریک هفته پژوهش، هفته بسیج و پیروزی غرورآفرین مقاومت با فرماندهی سردار سرافراز قاسم سلیمانی و ختم جریان خبیثه داعش اظهار کرد: امیدواریم با روحیه جهادی و بسیجی در خدمت نظام باشیم.

وی با تشکر از مجموعه دست‌اندرکاران هفته پژوهش و کمیته اطلاع‌رسانی بیان کرد: فردا شاهد افتتاح رسمی نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش در دانشگاه لرستان خواهیم بود.

وی فلسفه برگزاری هفته پژوهش و فناوری در کل کشور را تجلیل و قدردانی از مقام شامخ محققین، پژوهشگران، فناوران و ایده‌پردازان از دانش‌آموز تا استاد دانشگاه، شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور عنوان کرد و افزود: یکی از چالش‌ها در کشور و استان موضوع اشتغال و بیکاری است و چنانچه بتوانیم با برگزاری هفته پژوهش و اهمیت آن، فناوری و فرهنگ کار و پژوهش را دوچندان کنیم به موفقیت رسیده‌ایم.

این مسئول تصریح کرد: هنر مدیریتی همه ما این است که ایده به فناوری و تجاری‌سازی و ثروت تبدیل شودو با انجام این مهم قطعاً بحث اشتغال حل خواهد شد.
عزیزی گفت: در بحث تبدیل ایده به فناوری در استان موفق بودیم اما در حوزه تجاری‌سازی قدرت رقابت‌پذیری با نمونه خارجی را نداریم.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه کمیته‌های مختلف هفته پژوهش در استان مشخص و تقسیم کار انجام شده است، افزود: دانشگاه لرستان مسئول کمیته اجرایی، دبیرخانه ستاد و دبیر کمیته علمی(تعیین پژوهشگر برتر)، دانشگاه علوم پزشکی مسئول برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان برتر پژوهش و فناوران، پارک علم و فناوری مسئول نمایشگاه فن‌بازار با هماهنگی کمیته علمی فناوران برتر، دانشگاه علمی کاربردی مسئول برگزاری نمایشگاه دستاوردها، معاونت پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری مسئول برگزاری کارگاه‌های پژوهش و فناوری، جهاد دانشگاهی واحد استان مسئول کمیته اطلاع‌رسانی، بنیاد نخبگان مسئول جشنواره ایده‌های برتر، آموزش و پرورش مسئول جشنواره دانش‌آموزی و سازمان فنی و حرفه‌ای دبیر کمیته کارآفرینی انتخاب شدند.

جانشین رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان با بیان اینکه یکی از پایه‌های اساسی تربیت و تأمین منابع انسانی آموزش و پرورش است و چنانچه این دستگاه ایده‌ای را شناسایی و حمایت کند در آینده شاهد کارآفرینی دانش‌آموزان امروز خواهیم بود.

عزیزی یادآور شد: نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش شامل 55 غرفه در فضایی هزار متری درنظر گرفته شده که در سه بخش فن‌بازار(18 غرفه)، اشتغال و کارآفرینی(9 غرفه) و دستاوردهای پژوهشی(28 غرفه) خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: