• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-7814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

30 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی لرستان

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: ۳۰ هزار کارگر ساختمانی زیر چتر حمایتی تأمین اجتماعی استان قرار دارند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شهناز حمزه‌لوی در نشست با مسئولین انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان، تاکید کرد: ما مسئولین در قبال آینده کارگران ساختمانی تعهد داریم.

وی  افزود: تعداد کارگران ساختمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی در استان به بیش از ٣٠ هزار نفر رسیده که وظیفه ما و سایر مراجع ذیربط از جمله انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی پالایش و شناسایی کارگران واقعی ساختمانی برای جلوگیری از تضییع حقوق این قشر زحمتکش است.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: با توجه به استقرار سامانه‌های کنترلی الکترونیکی در انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی و نظارت خوب و موثر سازمان فنی و حرفه‌ای اقدامات خوبی در جهت مدیریت متقاضیان این پوشش بیمه‌ای صورت گرفته است.

حمزه‌لوی با اشاره به اینکه در چهار ماه اول سال جاری فقط ٩٤ فقره پروانه ساختمانی جهت پرداخت حق بیمه به شعب تأمین اجتماعی استان ارجاع شده، افزود: بایستی رابطه منطقی بین تعداد پروانه‌های صادر شده و تعداد کارگران ساختمانی برقرار شود.

همچنین شفیع‌پور دبیر انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان در این نشست گفت: با استقرار سامانه فیلترینگ کارگران ساختمانی گام موثری در شناسایی کارگران  فعال و واقعی ساختمانی و ایجاد پوشش بیمه‌ای برای آنان و حذف متقاضیان غیر مشمول برداشته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: