• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ساخت مستند کوله‌پشتی؛ تلاشی در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی لرستان گفت: ساخت مستند کوله‌پشتی در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام مهدی امیدیان در رابطه با ساخت مستند کوله‌پشتی، اظهار کرد: کوله‌پشتی واژه‌ای که از وصیت‌نامه شهید علی‌مردان آزادبخت، فرمانده گردان انبیاء به سفارش و توصیه شهید حمید سوری اتفاق افتاد.

وی با بیان این‌که مستند کوله‌پشتی در جریان‌سازی همایش اربعین سال ۹۶ جرقه و غوغایی به پا کرد، ادامه داد: این حرکت در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و آرزوی رسیدن به کربلا انجام شد.

امیدیان بیان کرد: آنچه که در جریان کوله‌پشتی اتفاق افتاد مستندی شد تا در مسیر اربعین حسینی دو شخصیت روشندل وصیت‌نامه این دو شهید را محقق کنند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی- مردمی لرستان گفت: مستند کوله‌پشتی پشت صحنه‌هایی داشت که مورد توجه شرکت‌کنندگان در همایش اربعین قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق بخشیدن به وصیت‌نامه شهدا ۱۲۰ کوله‌پشتی توسط خُدام ستاد مردمی اربعین حسینی موکب حضرت ابوالفضل ‌العباس(ع) لرستان به نیابت از شهدا روانه همایش شد.

عضو ستاد مردمی اربعین حسینی اظهار کرد: پلان‌های مستند کوله‌پشتی در جای جای مسیر همایش از مهران و نجف گرفته تا کربلای معلی و مکان‌های مقدس دیگر آماده شد.

امیدیان بیان کرد: آنچه که در مسیر دل‌نوازی می‌کرد و قابل توجه بود زوار خارجی بودند که در جریان کوله‌پشتی و وصیت‌نامه شهدا قرار می‌گرفتند، زواری که دوست داشتند لحظاتی در کنار شهدا قرار بگیرند و به آرامش دست پیدا کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: