• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-6686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با پیگیری‌های ایسنا؛
پردیس دانشگاه پیام‎نور خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید

پردیس دانشگاه پیام‎نور خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، پردیس دانشگاه پیام نور مرکز خرم‌آباد در سال 89 کلنگ‌زنی شد. ساختمان آموزشی، اداری، کارگاهی و ورزش پیام‎نور مرکز خرم‌آباد به مدت پنج سال در  مجموعه استیجاری دهکده المپیک وجود داشت که با پیگیری‌های ایسنا و مسئولین وقت، پردیس این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

 منوچهر ططری، رئیس دانشگاه پیام نور لرستان در نشست با خبرنگاران در محل این پردیس اظهار کرد: مساحت زیربنای این پروژه 12 هزار مترمربع است که با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال به بهره‌برداری و تکمیل رسید.

وی ادامه داد: محوطه‌سازی این دانشگاه در مس احت 42 هزار مترمربع انجام شده است که البته تکمیل آن نیازمند ایجاد فضای سبز، حصارکشی و برخی از فعالیت‌های عمرانی بوده و اعتبار برآورد شده برای تکمیل این پروژه 20 میلیارد ریال است.

ططری اضافه کرد: افزایش سطح کیفی فضاهای آموزشی در این پردیس و دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‎نور در دستورکار است.

این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون ساختمان آموزشی، اداری، کارگاهی و ورزشی مرکز خرم‌آباد در ساختمان استیجاری دهکده المپیک وجود داشت، یادآور شد: این مرکز پنج سال در مجموعه دهکده المپیک مستقر بود که با افتتاح پردیس قرار بر تخلیه ساختمان سابق با کسر اجاره از هزینه‌هایی که دانشگاه پیام‎نور برای اجرای برخی فعالیت‌های عمرانی در این مجموعه انجام داده بود، شد بطوریکه سازمان ورزش و جوانان در ازای تخلیه ساختمان‌های سابق این مرکز باید یک میلیارد و 430 میلیون تومان به دانشگاه بدهد.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان تصریح کرد: تکمیل این پردیس نیازمند اعتبار است و امیدواریم با پرداخت هزینه مشخص شده از طرف ورزش و جوانان، بتوانیم سطح کیفی ساختمان‌های آموزشی و محوطه این مرکز را بالا ببریم.

وی گفت: سی‌ام آبان ماه سال جاری با حضور مسئولین دانشگاه پیام‎نور، پردیس مرکز خرم‌آباد افتتاح رسمی می‌شود.

ططری یادآور شد: با بهره‌برداری از این ساختمان و برخی دیگر از پروژه‌های عمرانی دانشگاه پیام‎نور استان، سرانه فضای آموزشی این دانشگاه از 0.6 مترمربع به دو مترمربع رسیده است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور لرستان افزود: سرانه فضای ورزشی در دانشگاه پیام‎نور استان حدود 0.78 مترمربع است.

وی خاطرنشان کرد: احداث مجتمع فرهنگی در مرکز الشتر و الیگودرز با پیشرفت فیزیک 50 درصدی از جمله پروژه‌های عمرانی دانشگاه است که در صورت تأمین اعتبار، تکمیل خواهند شد.

ططری اشاره‎ای به تعداد دانشجویان دانشگاه پیام‎نور لرستان داشت و ادامه داد: در حال حاضر 13 هزار و 500 دانشجو در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان گفت: در سال‌جاری تاکنون 2300 دانشجو در این دانشگاه جذب شده است و پذیرش دانشجو با توجه به تکمیل ظرفیت ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: