• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-6486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

30 هزار مترمربع به فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه لرستان افزوده می‌شود


معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان گفت: 30 هزار مترمربع به فضای آموزشی و پژوهشی این دانشگاه لرستان افزوده می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر محمد فیضیان از افزایش سهم بودجه پژوهشی دانشگاه لرستان از سه به 11 درصد اعتبارات هزینه‌ای خبر داد و افزود: همچنین میزان پژوهانه از 150 هزار تومان برای هر امتیاز به 300 هزار تومان(تشویق برای تقویت پژوهش) افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از سه سال گذشته تاکنون، تعداد استاد تمام‌ها از هفت به 14 و دانشیاران از 29 به 65 افزایش داشته است.

فیضیان یادآور شد:  در سال 92  تعداد مقالات   ISC ، ISI  و SCOPUS دانشگاه لرستان به ترتیب96، 151 و 112  مورد بود که در سال 95 به 182، 341 و 256 مقاله افزایش یافت.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان یادآور شد: هیچ‌گونه طرح پژوهشی و فناوری درون‌دانشگاهی تا سال 93 کلید نخورده بود که 27 طرح پژوهشی فناورانه در سال 94 و 65 طرح در سال قبل انجام داده‌ایم.

  وی با اشاره به ایجاد دوره‌ی پسادکترا در دانشگاه لرستان اضافه کرد: تفاهم‌نامه بین دانشگاه لرستان و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران منعقد شده که این در راستای ایجاد انگیزه برای اساتید راهنما دانشجویان در مقطع پسادکترا و همچنین سایر مقاطع تحصیلی است.

فیضیان در ادامه گفت: آزمایشگاه‌های شماره یک و دو مرکزی دانشگاه لرستان تجهیز شدند که نمونه‌های آزمایشگاهی  از دانشگاه‌هایی همچون صنعتی اصفهان، صنعتی شیراز، علوم پزشکی کرمانشاه و... به دانشگاه لرستان ارسال شده و 2000 مترمربع به فضای آزمایشگاهی دانشگاه افزوده و همچنین مرکز رشد واحدهای فناور و مرکز شتابدهی در دانشگاه لرستان ایجاد شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان یادآور شد: گلخانه‌ی تحقیقاتی به مساحت یک‌هزار مترمربع در دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان ساخته شد و همچنین آزمایشگاه مرکزی شماره دو به منظور تشخیص و تأمین سلامت بهداشت غذایی که در سطح استان و حتی کشور، کارکرد دارد راه‌اندازی شد که یک کار زیربنایی و هدفمند در راستای کاربردی شدن آزمایشگاه‌ها به منظور خدمات‌رسانی به جامعه است.

وی بیان کرد: عقد تفاهم‌نامه‌ی علمی بین دانشگاه لرستان و دانشگاه معتبر برلین برای تقویت تبادلات علمی و تقویت پژوهش یکی دیگر از کارهای مهم اجرا شده در این حوزه است.

فیضیان گفت: تا پایان سال 96 براساس برنامه‌ریزی‌ها 30 هزار مترمربع به فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه لرستان افزوده می‌شود که 10 هزار مترمربع از این مقدار در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: