• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-4186-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی:

مصرف زیاد نمک منجر به سرطان معده می‌شود

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: مصرف زیاد نمک منجر به فشار خون، سرطان معده و آسیب‌دیدگی کلیه‌ها می‌شود.

دکتر ابراهیم فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه مصرف نمک در ایران نسبت به میانگین جهانی بالاتر است که نه می‌شود آن را حذف و نه زیاد مصرف کرد، افزود: باید حد متعادلی از نمک استفاده شود چون سدیم و کلری که در نمک وجود دارد در سیستم‌های بدن کاربردی دارند.

وی با تأکید بر مصرف نمک تصفیه شده، گفت: نمک‌های تصفیه نشده می‌توانند به کلیه آسیب برسانند حتی مصرف نمک تصفیه‌ شده نیز منجر به افزایش فشار خون و تشدید آن در افرادی که دارای فشار هستند.

فلاحی یادآور شد: بسیاری از غذاها حاوی سدیم هستند که بخشی از سدیم موردنیاز بدن از طریق این غذاها نظیر گوشت و شیر تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: میوه‌ها نیز دارای پتاسیم بوده و چنانچه الگوی غذایی خوبی داشته باشیم یعنی از همه گروه‌ها مثل میوه‌جات، سبزیجات، گوشت و جایگزین آن و غلات استفاده کینم قطعاً نیازهای بدن تأمین می‌شود.

این  متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی با بیان اینکه باید نمک خیلی کم در غذا مصرف شود و اینکه نمک را روی سفره بگذاریم زیاده‌روی محسوب می‌شود، تصریح کرد: زیاده‌روی در مصرف نمک منجر به ایجاد فشار خون می‌شود و رعایت الگوی غذایی با نمک پایین در کنترل این عارضه موثر خواهد بود.

فلاحی با تاکید براینکه فشارخون بیماری‌ای خاموش است که علائمی ندارد و در هنگام خواب و شب فرد دچار سکته مغزی می‌شود، خاطر نشان کرد: مشکلات و ناراحتی‌های کلیه از دریافت زیاد نمک به ویژه نمک تصفیه نشده است، حتی در مواردی اثر مصرف زیاد نمک منجر به ایجاد سرطان معده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: