• جمعه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-2588-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نوربخش:

تغییر قوانین مشکلی برای مربی‌های کشور ایجاد نمی‌کند/ در کشتی سبک خاصی برای همیشه وجود ندارد

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی با وزن‌کشی در صبح روز مسابقه مخالف بوده و می‌گوید: به‌نظرم اگر ساعت ۱۱ تا ۱۱:۳۰ دقیقه وزن‌کشی انجام و کشتی‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه تا ۱۵ آغاز شود، خیلی بهتر است.

ناصر نوربخش در حاشیه پیکارهای کشتی گروه"الف" قهرمانی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به تغییر قوانین کشتی، اظهار کرد: حداقل ۲۵ سال مربی و سرمربی رده‌های سنی تیم‌های مختلف هستم و در این دوران شاید بیش از ۱۰ بار قانون و مقررات تغییر کرده ولی این موضوع تأثیر منفی روی کیفیت کار کشتی‌گیرهای ما نگذاشته است.

وی ادامه داد: مربیان ایرانی سعی می‌کنند خودشان را با قوانین جدید تطبیق دهند و با توجه به تحصیلات، بار علمی و فنی؛ تغییر مقررات و قوانین نمی‌تواند مشکلی برای مربی‌های کشورمان ایجاد کند.

نوربخش یادآور شد: در کل تاریخ کشتی، سبک خاصی برای همیشه وجود نداشته و کشتی فرنگی با هر قانون جدیدی، سریع خودش را تطبیق داده و خیلی زود کشتی‌گیرهای ما در میادین مهم بین‌المللی افتخارآفرینی کرده‌اند.

این مربی لرستانی در ادامه گفت: وزن‌کشی در روز مسابقات یک مزیت دارد که از وزن کم‌کردن‌های ۱۰-۱۵ کیلویی جلوگیری می‌کند اما اینکه در صبح روز مسابقه باشد، مخالفم و به‌نظرم اگر ساعت ۱۱ تا ۱۱:۳۰ دقیقه وزن‌کشی انجام و کشتی‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه تا ۱۵ آغاز شود، خیلی بهتر است.

وی که در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی کشور مربی تیم تهران است، در این باره گفت: گروه"الف" بالاترین سطح کشتی کشور است و اکثر ملی‌پوشان، قهرمانان جهان، آسیا و... شرکت کرده‌اند و فقط تعداد محدودی از مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی حضور ندارند.

نوربخش در پایان گفت: آرزو دارم که جوانان کشتی با تلاش خوب و مثبت همه‌جانبه؛ بحث تحصیل، ورزش، تمرین، قهرمانی و همه ابعاد مهم زندگی را به سرانجام مطلوب برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: