• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری:

مکتب خانه موسیقی و خانه کمانچه در لرستان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: مکتب خانه موسیقی و خانه کمانچه در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، غلامرضا سلیمانی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهارکرد: از تمام ظرفیت‌های موجود در استان برای ایجاد این مراکز بهره خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: در صورت نداشتن منع قانونی بخشی از  بنای تاریخی خانه آخوندابو در خر‌م‌آباد را که هم اکنون در دست مرمت است به این موضوع اختصاص خواهیم داد.

حجت الاسلام حمید رضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این دیدار موسیقی را میراث معنوی لرستان دانست و گفت: ایجاد مکتب خانه موسیقی با هدف تحقیق و پژوهش در حوزه‌های مختلف موسیقی استان راه‌اندازی می‌شود و در این راستا مکاتبات لازم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اخذ مجوزهای لازم صورت گرفته است.

وی افزود: راه‌اندازی خانه کمانچه استان و موزه ملی کمانچه ایران نیز در دستور کار قرار دارد که نیاز است با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در خصوص جانمایی و مکان یابی مناسب و در شان پیشینه غنی و کهن موسیقی لرستان اقدام کرده و اعتبارات لازم را دریافت کنیم.

همچنین فرید رحمتی معاون هنری و امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی ارشاد اسلامی استان مطالبی در خصوص راه‌اندازی مکتب خانه موسیقی و خانه کمانچه لرستان که گامی موثر در راستای حراست از میراث فرهنگی و هنری استان است بیان کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: