• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-3114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون شوراها و امور اراضی کشور در مجلس:

با هدایت دولت چوب موردنیاز تأمین و برای جایگزین برنامه‌ریزی شود

عضو کمیسیون شوراها و امور اراضی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد در جاهایی با هدایت دولت چوب موردنیاز تأمین و برای جایگزین برنامه‌ریزی شود. 
 
سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: طرحی به منظور جلوگیری از تخریب جنگل‌ها تهیه شده و بناست که به کمیسیون کشاورزی مجلس ارسال شود و این امر در حفظ منابع طبیعی اثرگذار خواهد بود. 
 
وی ادامه داد: تخریب جنگل‌ها خسارات جبران‌ناپذیری به کشور وارد کرده که دولت بایستی در راستای جلوگیری از تخریب جنگل‌ها جدی‌تر فعالیت کند. 
 
عضو کمیسیون شوراها و امور اراضی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید کنترل و نظارت کند تا وضع موجود در جنگل حفظ شود. 
 
کاظمی با بیان اینکه دولت مکلف است تا حمایت‌های خود را از زراعت چوب انجام دهد، تاکید کرد: در قسمت‌هایی که طرح جنگل وجود دارد حفاظت از جنگل بسیار بالا و تخریب جنگل بسیار پایین اما در قسمت‌های که طرح جنگل وجود ندارد تخریب جنگل بالاست و چیزی از جنگل باقی نمانده است. 
 
وی تصریح کرد: یکی دالایل این مساله کمبود امکانات و بودجه لازم سازمان جنگل‌ها برای حفاظت از این مهم است. 
 
عضو کمیسیون شوراها و امور اراضی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در طرحی که قرار است به کمیسیون کشاورزی ارسال شود در راستای جلوگیری و کاهش میزان آسیب‌دیدگی جنگل‌های کشور بوده که بناست یک تنفس پنج ساله برای بهره‌برداری داده شود. 
 
وی با بیان اینکه  نیاز است در جاهایی با هدایت دولت چوب موردنیاز تأمین و برای جایگزین برنامه‌ریزی کند، خاطر نشان کرد: هدف تمام مسئولین و مردم حفاظت از جنگل‌ها و مراتع است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: