• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-2414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در دستگاه‌ها و موسسات دولتی لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از اجرایی شدن طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها و موسسات دولتی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران گفت: در جهت اجرایی شدن مصوبه دولت در خصوص اجرایی شدن طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و در راستای نهادینه شدن یک رفتار محیط زیستی و سلامت محور و در جهت ایجاد هوای سالم، کاهش بار ترافیک و ایجاد روحیه نشاط و شادابی با نظر استاندار همه دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها و موسسات دولتی موظفند که این طرح را در  محل کار خود برگزار کنند.

وی ادامه داد: مقرر شده این کار ابتدا با حضور همه اعضای شورای اداری استان در شهرستان خرم‌آباد به اجرا درآید و کارکنان دستگاه‌های و ارگان‌های دولتی نباید از پارکینگ‌­های ادارات استفاد کنند و در این روز بهتر است از وسایل نقلیه عمومی و همچنین وسایل پاک نظیر  دوچرخه و... استفاده شود.

 فتحی بیرانوند تاکید کرد: طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو یک پویش محیط زیستی و اجتماعی است که به بهبود شاخص‌های توسعه سرمایه‌های اجتماعی کمک خواهد کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار کرد: تغییر مبلمان شهری از خودرو محوری به انسان محوری و اشاعه حمل و نقل عمومی یکی از راه‌های تحقق شهر سالم است و راه نجات سکونت‌گاه‌های انسانی از خطر آلودگی هوا، ترافیک و کم تحرکی شهروندان و ازدحام صوتی، کاهش تردد خودرو است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: