• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-7684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای اولین بار انجام می‌شود؛

عکسبرداری هوایی از اراضی لرستان

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از عکسبرداری اراضی کشاورزی برای اولین بار در استان خبر داد .

مهندس علی خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: نیمه اول آبان سال جاری عکسبرداری از اراضی کشاورزی استان با استفاده از هواپیماهای مخصوص این کار انجام می‌شود .

وی تصریح کرد: طرح ملی حدنگاری(کاداستر) یکی از پروژه‌های ملی بوده که توسط سازمان امور اراضی و ثبت اسناد انجام می‌شود و هم اکنون در استان نیز در حال اجراست .

خادمی بیان کرد: تعهد سازمان جهاد کشاورزی استان(امور اراضی) در سال گذشته ۴۰ هزار هکتار بود که انجام شد .

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان فاقد عکس‌های یک دو هزارم است برای همین عملیات حدنگاری ۴۰ هزار هکتار از اراضی به صورت زمینی و توسط شرکت‌های مشاور انجام شد .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیشرفت فیزیکی انجام عملیات نقشه‌برداری زمینی مطلوب بوده و استعداد استان جهت پیشبرد کار توسط ناظرین سازمان امور اراضی مورد تایید قرار گرفته، در راستای تسریع و دقت در کار، اولویت پرواز برای تهیه تصاویر هوایی استان از رتبه بیست و دوم به چهارم ارتقا یافته‌ایم .

خادمی افزود: در نیمه اول آبان امسال پرواز به منظور تهیه عکس‌های هوایی با مقیاس یک دو هزارم در مساحت ۵۰۰ هزار هکتار انجام خواهد شد .

این مسئول با بیان اینکه اعتبار تهیه این تصاویر توسط سازمان امور اراضی کشور پرداخت خواهد شد، گفت: این عکس‌ها از اراضی کشاورزی شهرستان‌های کوهدشت، دلفان، دورود، ازنا، الیگودرز و بروجرد تهیه می‌شود .

وی گفت: حدنگاری ۴۰ هزار هکتار از شهرستان‌های پلدختر، الشتر، خرم‌آباد و بخش‌هایی از بروجرد و دورود با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال بوده است .

خادمی اظهار کرد: به محض تحویل عکس‌های هوایی، سازمان جهاد کشاورزی برای ثبت گزارشات توصیفی، پرونده‌خوانی و تکمیل پرونده و ارجاع پرونده‌ها جهت صدور سند تک‌برگی اقدام خواهد شد .

این مسئول اعتبار طرح را ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با این کار کاهش هزینه، تسریع در انجام و امکان عکس‌برداری از ناهمواری فراهم می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: