• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-9614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/پیگیری سوژه/
مقاوم‌سازی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان آغاز نشده است

با حکم استانداری لرستان و نهاد کتابخانه‌ها، ساختمان تازه بهره‌برداری شده کتابخانه عمومی استان تابستان سال پیش تخلیه شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، پروژه کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) و ساختمان اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان سال ۸۷ به بهره‌برداری رسید اما این ساختمان به‌علت عدم مقاوم‌سازی بعد از مدت کوتاهی در چند قسمت «ترک» برداشت.

به این ترتیب ساختمان اداری تخلیه شد و اما کتابخانه همچنان فعال بود و اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان باز هم اجاره‌نشین شد و قرار بود در مدت کوتاهی این ساختمان تعیین‌تکلیف شود.

علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان درباره آخرین وضعیت این ساختمان به ایسنا گفت: با نظر کارشناسان قرار است که ساختمان مقاوم‌سازی شود و یک شرکت در حال تحقیقات برای انجام این کار است.

وی با بیان اینکه قرار است تا یک ماه آینده نتیجه تحقیقات اعلام شود، افزود: مقاوم‌سازی به‌صرفه‌تر بوده و تخریب ساختمان به صلاح نبود، چون هزینه به مراتب بیشتری نیاز داشت.

جهان‌آرا یادآور شد: در کمیته شورای فنی استانداری پیمانکار، مهندس ناظر و دستگاه مجری(اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان) به‌عنوان مقصر شناخته شدند و باید هزینه مقاوم‌سازی را متقبل شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان اضافه کرد: مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرده‌اند فعلا اعتبار کافی برای این کار ندارند و چون مقاوم‌سازی هزینه زیادی دارد، مجبوریم از نهاد کتابخانه‌ها یا استانداری کمک بگیریم که هرچه سریع‌تر طرح مقاوم‌سازی آغاز شود.

وی گفت: سالن قرائت کتابخانه حضرت مهدی(عج) نیز تعطیل شده و کتابخانه فقط برای امانت دادن کتاب فعال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: