• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-5585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس:

بودجه‌ریزی‌هابراساس شاخص‌های توسعه‌ای و آمایش کشوری انجام شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه‌ریزی‌هابراساس شاخص‌های توسعه‌ای و آمایش کشوری انجام شود.

مهندس مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه متأسفانه بودجه‌ریزی در کشور براساس قدرت چانه‌زنی است، اظهار کرد: این مهم باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا قدرت چانه‌زنی کنار برود و براساس شاخص‌های توسعه‌ای و آمایش کشوری انجام شود.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم باید تلاش گسترده‌ای صورت گیرد تا براساس شاخص‌های محرومیت‌زدایی بودجه تقسیم و توزیع شود.

کیان‌پور اضافه کرد: متأسفانه شاهدیم در اکثر مواقع در بودجه‌ریزی‌ها سهم استان‌ها مناسب دیده نمی‌شود در حالیکه دولت و دستگاه‌های اجرایی باید برای توسعه، نوسازی و فراهم کردن زیرساخت‌های استان‌های کمتر برخوردار اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر براساس شاخص‌ها بودجه‌ریزی انجام نشود روستاهای استان توسعه نمی‌یابند و این امر سبب مهاجرت روستائیان و نهایتاً سکونت در حاشیه شهرها خواهد شد، تصریح کرد: به دنبال آن معضل سکونت‌گاه‌های غیررسمی و آسیب‌های اجتماعی و بیکاری ایجاد  و قطعاً سرمایه‌های هنگفتی بر دولت تحمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه چنا­نچه از ابتدا توازن و آمایش سرزمین براساس قانون ششم توسعه، سند چشم‌انداز و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری صورت گیرد توسعه بیشتر و متوازن‌تری در آینده کشور متصور است، افزود: با این تفاسیر می‌توانیم کا­رهای بهتر و مناسب‌تری انجام دهیم.

کیان‌پور گفت: بودجه باید براساس شاخص‌های رفع محرومیت‌ توزیع شود تا معضلات بعدی آن کمتر شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسی­ون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در حال حاضر 11 میلیون نفر حاشیه‌نشین در 55 هزار هکتار از سکونت‌گاه‌های غیررسمی کشور زندگی می‌کنند، بیان کرد: چنانچه براساس موارد مذکور برنامه‌ریزی نشود جمعیت  و مساحت حاشیه‌نشینی رو به فزونی خوا­هد گذاشت و دولت مجبور است برای ساماندهی آنان هزینه بیشتری صرف کند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه توازن و بودجه‌ریزی‌ها قوی باشند تا بتوانیم اعتبارات صرف توسعه یک­نواخت شود قطعاً مشکلات کاهش می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: