• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-5186-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو انجمن بین‌المللی دانشمندان:

عدم تعامل صنعت و دانشگاه منجر به فرار مغزها می‌شود

عضو انجمن بین‌المللی دانشمندان گفت: عدم تعامل صنعت و دانشگاه منجر به فرار مغزها می‌شود.

میلاد جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در جوامع پیشرفته صنایع از دانشگاه‌ها خوراک فکری می‌گیرند و این تغذیه فکری به صورتی است که دانشگاه ‎ ها با بررسی همه ابعاد زمینه را برای پیشرفت همه صنایع به صورت متوازن به وجود می‌آورند.

وی با اشاره به اینکه اغلب صنعت‌گران، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، اضافه کرد: اگر تعامل صنعت و دانشگاه برقرار شود نیروهای متخصص و زبده از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و وارد بازار کار می‌شوند.

جهانی ادامه داد: امروز در کشور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های فنی و مهندسی در بحث عملیاتی بسیار ضعیف هستند و اگر وارد صنعت شوند فضای کار برایشان محسوس نبوده و با مشکل مواجه می‌شوند.

این عضو آکادمی جهانی جهانی علم و مهندسی و تکنولوژی خاطرنشان کرد: متأسفانه دفاتر ارتباط با صنعت در دانشگاه‌ها خیلی قوی نیستند و با صنعت تعامل پررنگی ندارند و این قضیه باعث شده که هم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار باشند و هم صنعت کشور پیشرفت نکند.

وی افزود: در بسیاری از  کشورهای پیشرفته دانشگاه‌ها برای صنایع نقشه راه تهیه می‌کنند و صنایع نیز براساس چارت دانشگاه‌ها پیش می‌روند و به پیشرفت می‌رسند و موفق می‌شوند و این در حالیست که در کشور ما تعامل بین صنعت و دانشگاه بسیار ضعیف است.

جهانی گفت: عدم تعامل صنعت و دانشگاه منجر به فرار مغزها و استعداهای بالا می ‎ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: