• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-10184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک دکترای اقتصاد مطرح کرد:
عوامل رونق یا رکود در بخش مسکن

یک دکترای اقتصاد عوامل رونق یا رکود در بخش مسکن را تشریح کرد.

مسعود سعادت‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به اینکه بخش مسکن یکی از بخش‌های مهم در اقتصاد است، اظهار کرد: رونق در اقتصاد مسکن باعث رونق در کل اقتصاد می‌شود زیرا بیش از صد صنعت وجود دارد که به بخش مسکن ارتباط دارند وپیشرو در اقتصاد است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر بخش مسکن با رکود مواجه شده است، ادامه داد: مهم‌ترین و شاید تنهاترین عامل برای رکود در بخش مسکن کمبود تقاضا است.

سعادت‌مهر تصریح کرد: منظور از تقاضا، تقاضای موثر است، یعنی تقاضایی که پشت آن قدرت خرید وجود داشته باشد. بسیاری از زوج‌های جوان و خانواده‌ها به مسکن نیاز دارند اما چون قدرت خرید ندارند این نیاز تبدیل به تقاضا نمی‌شود.

این دکترای اقتصاد یادآور شد: چون تقاضا برای مسکن وجود ندارد هم ساخت و ساز و هم خرید و فروش در این بخش متوقف شده است و این باعث رکود در چند سال اخیر شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ورود به بحث ساخت و ساز در بخش مسکن راحت‌تر از تولید در بخش‌های دیگر اقتصاد است و هر فرد با کم‌ترین اطلاعات و سرمایه اندک می‌تواند با خرید یک زمین اقدام به ساخت و ساز کند و به راحتی مسکن تولید و عرضه کند، رکود در این حوزه در کشور ایجاد شده است.

سعادت‌مهر افزود: رکود در بخش مسکن مربوط به عرضه نیست؛ یعنی از لحاظ سرمایه‌گذاری در مسکن و تولید مشکلی وجود ندارد و کافیست تقاضا ایجاد شود.

این دکترای اقتصاد گفت: برای اینکه تقاضا در مسکن افزایش یابد بایستی دولت منابع و تسهیلاتی را در اختیار خریداران مسکن قرار دهد تا این گروه تقاضای مسکن کنند که با این کار رونق در بخش مسکن اتفاق می‌افتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: