• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-12314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احداث خانه امید در دو شهر لرستان

استاندار لرستان گفت: موضوع پیر شدن جمعیت استان آسیب‌شناسی شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه شورای امور سالمندان استان اظهار کرد: در رابطه با موضوع سالمندان دو بحث رشد شاخص سالمندی و آسیب‌شناسی آن باید مدنظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: باید آسیب‌شناسی کرد و مشخص شود که چرا جمعیت رو به سالمندی پیش‌می‌رود و در مقابل رشد جمعیت نداریم. حتی این موضوع باید در جلسه فرهنگ عمومی نیز پیگیری شود چراکه روند خوبی نیست و جمعیت بالای 60 سال نمی‌تواند کار کنند.

بازوند در رابطه با احداث خانه امید در استان گفت: مجوز ساخت دو خانه در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد گرفته شده و شهرداری خرم‎آباد مصوبه را از شورای شهر اخذ کرده اما هنوز این مجوز کمیسیون ماده پنج ندارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در بروجرد نیز تا به حال اقدامی انجام نشده است، ادامه داد: برای ساخت خانه امید خرم‌آباد زمین کنار پارک معلم درنظر گرفته شده بود که مانع از ساخت آن شدند. باید از این حرکات افراطی‌گری بپرهیزیم. پارک موظف است خدماتی را به افراد ارائه دهد و این‌گونه رفتارها توجیهی ندارد.

وی یادآور شد: قبل از انقلاب پارک‌ها دارای کتابخانه بودند و افراد در کنار رفت و آمد و ماندن در پارک از این کتابخانه‌ها نیز استفاده می‌کردند. چه ایرادی دارد که در پارک خدماتی ازجمله آموزشی و اینترنت نیز ارائه شود.

بازوند گفت: کسانی که مانع از ارائه این خدمات در پارک‌ها می‌شوند به علت بی‌اطلاعی آنان از وظیفه اصلی پارک‌هاست. روزانه بین 200 تا 300 سالمند در پارک‌ها حضور دارند که نمی‌توان به آنها خدمتی ارائه کرد. آیا ترجیح می‌دهید که این افراد با پهن یک روزنامه در کنار جدول بنشینند؟ کما اینکه اخیراً با نصب نرده کنار جدول‌ها این مکان‌ها نیز از آنان گرفته شده است.

استاندار لرستان از اختصاص 50 میلیون تومان برای احداث کانکس ویژه خدمات‌دهی به سالمندان در خرم‌آباد خبر داد و افزود: در صورت ساخت خانه مهر طی مرحله بعد این کانکس توسط شهرداری برداشته می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب می‌کنیم که هر دستگاهی که اعتبارات عمرانی دارد از آن برای مناسب‌سازی اداره لحاظ شود مگر اینکه این کار از قبل انجام شده باشد.

بازوند در پایان اظهار کرد: شهرداری‌های خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز و ازنا نیز موظفند برنامه خود را برای شهر دوستدار سالمند ارائه دهند کما اینکه در خرم‌آباد و ازنا تا به حال اقدامات خوبی انجام شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: