• سه شنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-12214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان:

رفع مشکل آب سپیددشت 10 میلیارد هزینه دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: رفع مشکل آب شهر سپیددشت 10 میلیارد ریال هزینه دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حمیدرضا کرم‌وند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، درباره مشکل آب شهر سپیددشت خاطرنشان کرد: آب این شهر از دو حلقه چاه تأمین می‌شد که شرکت آب منطقه‌ای در سال 84 و 85 آنها را حفر کرد و یکی از چاه‌ها به علت کیفیت نامطلوب از مدار خارج شده و چاه دیگر نیز به سمت کیفیت نامطلوب می‌رود.

وی با اشاره به خط انتقال آب بیشه به سپیددشت که از مدار خارج شده، تصریح کرد: برای اینکه در کوتاه‌مدت مشکل آب سپیددشت رفع شود باید دوباره این خط را احیاء کنیم.

کرم‌وند با بیان اینکه برای حل مشکل آب سپیددشت مطالعات زیادی کرده‌ایم، افزود: با توجه به کیفیت نامطلوب آب زیرزمینی آن منطقه به این نتیجه رسیدیم که از چشمه آب پرورش ماهی که در هشت کیلومتری شول‌آباد واقع است و حدود 50 لیتر در ثانیه آب دارد، این مشکل را برای درازمدت حل کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان یادآور شد: درخواست‌مان این است که نصف تخصیص آب آن چشمه که 25 لیتر در ثانیه می‌شود را به ما بدهند و بلافاصله عملیات آن را آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه این طرح حدود 10 میلیارد ریال هزینه دارد، خاطرنشان کرد: از لحاظ کیفیت آزمایش‌های لازم را انجام داده‌ایم و مشکلی ندارد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این باره تأکید کرد: آب شرب مردم اولویت دارد و این موضوع را در همین جلسه مصوب می‌کنیم که از طریق چشمه آب پرورش ماهی مشکل آب شرب سپیددشت که سال‌هاست وجود دارد باید رفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: