• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-6586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل آموزش و پرورش:

طرح هادی مهارت در لرستان اجرایی می‎شود

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای افرادی که پس از فراغت از دبیرستان بخواهند وارد بازار کار شوند طرح هادی مهارت را با همکاری سازمان فنی و حرفه‏‌ای استان را در دستور کار داریم تا دانش‎آموزان در فصل تابستان حداقل یک مهارت را فراگیرند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، خدا نظر دریکوند در شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش لرستان بدهی مراکز آموزشی، ورزشی، اردوگاه‌‏های دانش‎آموزی و مدارس به شرکت‌‏های خدمات رسان است.

وی ادامه داد: هشت میلیارد تومان بدهی به این شرکت‏‌ها بدهی داریم که سال گذشته دو میلیارد تومان از مرکز برای این مهم لحاظ شد اما متاسفانه به طور کامل به آموزش و پرورش استان پرداخت نشد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: نیاز است این شرکت‏‌ها مهلتی شش ماهه به ما دهند تا بتوانیم از وزارت‎خانه مبلغی را دریافت کنیم هر چند نیازمند کمک‎های داوطلبانه  خیرین و مردم در این راستا هستیم.

دریکوند در ادامه با اشاره به اجرای طرح هادی مهارت گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای افرادی که پس از فراغت از دبیرستان بخواهند وارد بازار کار شوند طرح هادی مهارت را با همکاری سازمان فنی و حرفه‏‌ای استان را در دستور کار داریم تا دانش‎آموزان در فصل تابستان حداقل یک مهارت را فراگیرند.

وی افزود: همچنین در راستای غنی سازی اوقات فراغت هر دانش‎آموزی می تواند در سه ماه تابستان مهارتی را فرا بگیرد و این مساله زمینه شکوفایی استعدادهای دانش‎آموزان را فراهم خواهد کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان یادآورشد: برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‎آموزان فضای کافی در آموزش و پرورش استان وجود دارد اما برای تامین تجهیزات و نیروی انسانی نیازمند حمایت سایر دستگاه‌‏های اجرایی استان هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: