• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-12014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل انتقال خون خبر داد:

اهدای بیش از 8000 واحد اهدای خون در لرستان

مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: در سه ماهه امسال از مجموع مراجعه‌کنندگان 91 درصد مردان، 80 درصد متأهلین و کمتر از یک درصد برای اولین بار اقدام به اهدای خون کردند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر امیدعلی عادلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سه ماهه امسال 11 هزار و 702 نفر به انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد 8408 نفر موفق به اهدا و 3294 نفر معاف از اهدا شدند.

وی ادامه داد: این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل از مجموع 12 هزار و 668 مراجعه کننده، 9311 نفر موفق به اهدا و 3357 نفر معاف از اهدا شدند.

عادلی اضافه کرد: در سه ماهه امسال از مجموع مراجعه‌کنندگان 91 درصد مردان، 80 درصد متأهلین و کمتر از یک درصد برای اولین بار اقدام به اهدای خون کردند.

مدیرکل انتقال خون لرستان یادآور شد: اکثر اهداکنندگان مستمر بودند که این نشان از صحت و سلامت خون دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان انتقال خون استان با کمبود پزشک مواجه است، افزود: متأسفانه ردیف استخدامی برای پذیرش پزشک نداریم و در این راستا با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قراردادی بسته‌ایم تا پزشکان به صورت قراردادی با انتقال خون همکاری داشته و این کمبود جبران شود.

عادلی اضافه کرد: سیاست سازمان بالا بودن کیفیت خون اهدایی است و بر این اساس سه ماه زمان برای افرادی که برای بار اول اقدام به اهدا می‌کنند درنظر گرفته تا از صحت خون آنها از طریق آزمایش‌ مطمئن شویم و چنانچه سلامت خون این افراد محرز شد از آنان دعوت به اهدا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: