• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چرا حق‌آبه لرستان پرداخت نمی‌شود؟

استاندار از اینکه حق‌آبه لرستان پرداخت نمی‌شود به شدت انتقاد دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، گفت: انتظار داریم دستورکارهای این جلسات در شورای عالی آب کشور مطرح شود تا بتوانیم از حق استان دفاع کنیم.

وی با اشاره به موضوع سد کمال‌صالح اراک، تصریح کرد: از لرستان برای این سد آب می‌رود و با اینکه قرار بود 20 روستای استان ما از طریق این سد آب‌رسانی شود اما در عمل نه تنها کار خاصی نشده بلکه حتی حق‌آبه محیط زیست را هم نمی‌دهند و این ظلم است.

بازوند با اشاره به طرح قم‌رود اضافه کرد: از اینکه آب الیگودرز برای قم فرستاده شود، مشکلی نداریم و اتفاقاً کار خوبی است اما انتظار داریم خسارت‌های استان ما را بدهند. چرا روستاهای محلات و دلیجان حق‌آبه می‌گیرند اما روستاهای الیگودرز از این کار محروم هستند.

استاندار لرستان به سد سیمره اشاره کرد و افزود: شهرستان رومشگان هیچ آبی ندارد و با اینکه سد سیمره زمین‌های آنجا را گرفته اما هیچ آبی از این سد به استان ما نمی‌رسد.

وی تأکید کرد: در این سه مورد با وزارت نیرو اختلاف‌نظر داریم و باید در شورای عالی آب مطرح شود و اگر اعلام کردند حق و حقوقی نداریم ما هم می‌پذیریم.

بازوند یادآور شد: متأسفانه در جلسات شورای عالی آب کشور زیاد بحث‌های استان ما مطرح نمی‌شود و شرکت آب منطقه‌ای باید پیگیر این موضوع باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: