• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خبر داد:

تخلیه سالیانه یک میلیارد و 696 میلیون مترمکعب آب در لرستان


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از تخلیه سالیانه یک میلیارد و 696 میلیون مترمکعب آب زیرزمینی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا میرزایی در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان، اظهار کرد: بارش‌ها در استان طی سال آبی جاری 599 میلی‌متر بوده و در مدت مشابه سال قبل که 827 میلی‌متر بوده، 27 درصد کاهش داشته است.

وی یادآور شد: حجم ریزش‌های جوی استان 15.5 میلیارد مترمکعب در سال است که پس از نفوذ و تبخیر 8.1 میلیارد مترمکعب آن به صورت رواناب جاری می‌شود.

میرزایی با اشاره به وجود 30 رودخانه دائمی در لرستان، اضافه کرد: حجم کل منابع آب‌ زیرزمینی استان حدود پنج میلیارد مترمکعب است که حدود 1.5 میلیارد مترمکعب آن ذخیره و تجدیدشونده و مابقی ثابت است.

وی با اشاره به منابع آب‌های سطحی لرستان، تصریح کرد: میانگین حجم سالیانه کل رواناب خروجی استان در بلندمدت(60 ساله) 12.5 میلیارد مترمکعب بوده که 8.1 میلیارد آن در حوضه دز و مابقی در کرخه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: میانگین حجم سالیانه رواناب داخل استان 8.1 میلیارد مترمکعب و میانگین حجم آب‌های سطحی ورودی از استان‌های همجوار در بلندمدت 4.4 میلیارد مترمکعب است.

وی درباره منابع آب زیرزمینی استان گفت: 6817 حلقه چاه آب، 6444 چشمه و 1322 رشته قنات داریم که تخلیه سالیانه این‌ها یک میلیارد 696 میلیون مترمکعب است.

میرزایی یادآور شد: 93 درصد آب تولیدی استان در بخش کشاورزی و دو درصد برای شرب و پنج درصد در بخش صنعت مصرف می‌شود.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در پایان یادآور شد: میزان برداشت در آب‌های سطحی استان یک میلیارد و 969 میلیون مترمکعب و در آب‌های زیرزمینی 474 میلیون مترمکعب بوده و دو میلیارد و 716 میلیون مترمکعب کل مصرف سالیانه آب در استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: