• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-5790-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روزانه 200 تن زباله در بروجرد تولید می‎شود/ تدوین چشم انداز 1414 شهرستان

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد گفت: مقوله احساس امنیت برای جذب توریست مهم است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا بهنودفر در نشست با خبرنگاران، اظهار کرد: مسئولان در بسیاری از موارد پاسخگو نیستند اما نیاز است که شفاف سازی صورت گیرد.

وی افزود: مسئولان باید توجه داشته باشند که در اتاق شیشه‎ای بوده و همواره کارهای آنها دیده می‎شود و نیاز است در همه شرایط پاسخگو باشند.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: یکی از راه‎های ایجاد درآمد بی‎درد سر و پاک برای شهرداری جذب گردشگر و توریست است که این مهم باید با ایجاد احساس امنیت برای سرمایه#گذاری فراهم شود .

بهنودفر اضافه کرد: در شهرستان بروجرد ظرفیت‎هایی وجود دارد و توریست‎ها همیشه جایی را انتخاب می‎کنند که راحت باشند اما به نظر می‎رسد جاذبه‎های دینی این شهر به خوبی مدیریت نشده و بسترهای لازم برای جذب سرمایه‎گذار و توریست فراهم نیست.

وی بیان کرد: درکشور امنیت مطلوبی برقرار است ولی احساس امنیت کردن این مهم برای سرمایه‎گذاری از سوی بخش خصوصی وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد با اشاره به وضعیت نامناسب شهرداری بروجرد، اضافه کرد: این اوضاع نا به سامان گودالی عمیق دربدنه شهرداری ایجاد کرده است و رفع این موضوع نیاز به مدت زیادی دارد .

بهنودفر گفت: سکاندار شهر بروجرد باید مدیریت بحران را بلد باشد.

پرهام دیگر عضو شورای اسلامی شهر بروجرد نیز گفت: مردم انتظار معجزه از شورای شهر پنجم نداشته باشند.

وی اظهار کرد: رسانه‎ها بازوی توانمند مدیریت شهری هستند و با کمک آنها می‌توان نقاط ضعف را در مجموعه شهر و شهرداری از بین برد و نقاط قوت را تقویت کرد .

این عضو شورای شهر افزود: با ایجاد اتاق شیشه‎ای و حضور مستمر رسانه‎ها در جلسات شورای شهر از فساد و به وجود آمدن رانت‎خواری جلوگیری شده و باعث می‎شود اعضای شورای شهر در مقابل تعهدات و وعده‎های خود به مردم گام بردارند .

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر پنجم به دنبال تعامل سازنده با همه مردم، مسئولان و نمایندگان مردم درخانه ملت هستند و تلاش می‎کنند براساس این همکاری و مشارکت گروهی شهر را از بن بست‎های موجود رها کنند .

پرهام اضافه کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از میزان بدهی و پرسنل شهرداری در دست نیست و متاسفانه میزان بدهی شهرداری و تعداد پرسنل مشخص نیست و مدیران بخش‎ها اطلاعاتی از دورن دستگاه ندارند و نیاز است برای اجرای کارها و رفع مشکلات ابتدا آمار و اطلاعات درستی در دست باشد.

وی بیان کرد: روزانه 150 تا 200 تن زباله در بروجرد تولید می‎شود که می‎توان از این طلای کثیف تولید ثروت کرد و فقط نیاز است که برنامه‎ریزی شود و مدیریت لازم صورت گیرد.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: با توجه به اینکه در سنوات گذشته افرادی به صورت رابطه جذب شهرداری شده‎اند شورای شهر پنجم قصد اخراج آنها را ندارد اما نیاز است که ساماندهی صورت گیرد و تعداد پرسنل به 800 نفر برسد تا شهرداری با بدنه سبک بتواند کار کند.

پرهام با اشاره به عزل و نصب مدیران شهرستان، ادامه داد: نیاز است مدیرانی روی کار آیند که توانایی لازم را داشته باشند و در این شورا از جذب و یا جابجایی مدیران به صورت سفارشی خبری نیست.

وی افزود: پول و سرمایه در دنیای مدرن جایی می‎رود که برای آن احترام و امنیت وجود داشته باشند و برای رهایی از ساختار دموکراسی بیمار باید با ایجاد زیرساخت‎ها درآمد پایدار ایجاد کرد .

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد گفت: ب روجرد با توجه به محروم ماندن از فرودگاه، قطار تنها می‎تواند در راستا ی توسعه صنعت گردشگری با توجه به جاذبه‎های تاریخی و فرهنگی و طبیعی که دارد توسعه یابد.

ابراهیم بیاتی دیگر عضو شورای اسلامی شهر بروجرد نیز گفت: برخی از شهرداری حقوق می‎گیرند اما در نهادی دیگر کار می‎کنند

وی اظهار کرد: رسانه‎ها به کمک شورا بیایند و ظرفیت‎ها و پتانسیل‎های شهر را به سرمایه‎گذاران بخش خصوصی معرفی کنند . رسانه‎ها در جذب گردشگر و معرفی مناطق گردشگری طبیعی، مذهبی و تاریخی بروجرد سهم قابل توجهی دارند که باید در این راه تلاش کنند.

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد تصریح کرد: شورا محلی است که خرد و تلاش جمعی را می‎طلبد و برای موفقیت در شورا نیاز است که تعاملی صورت گیرد.

بیاتی اضافه کرد: انتظار بسیاری از شهروندان این است که شورا بتواند شهرداری را از این وضعیت نجات دهد و با توجه به اینکه کارگران هم از این وضعیت ناراضی هستند نیاز است شورا به خوبی عمل کند و زمانی همه این مشکلات حل می‎شود و وضعیت تغییر می‎کند که همه پای کار باشند.

وی بیان کرد: حقوق‎های معوقه دغدغه همه مردم و کارگران است اما در این میان شهرداری آماری از کارکنان خود ندارد و متاسفانه برخی از کارکنان شهرداری گُم هستند چراکه آمارشان در شهرداری وجود دارد اما خودشان در آنجا کار نمی‎کنند.

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد گفت: برخی از شهرداری حقوق می‎گیرند اما در نهادی دیگر کارمی‎کنند که برای رفع مشکلات نیاز است ابتدا آمار و اطلاعات درستی در دست داشته باشیم تا بتوانیم برای آنها گام برداریم.

فریبرز محسنی عضو دیگر شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد گفت: چشم انداز 1414 شهرداری شهرستان در حال تدوین است.

وی اظهار کرد: شورای پنجم با ترسیم برنامه افق 1414 که نیاز به تیمی تخصصی و کارآمد دارد تلاش خواهد داشت با بهره‎گیری از توانمندی‎ها، ظرفیت‎های بالا بروجرد را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد .

محسنی افزود: امروز بروجرد چشم اندازی نسبت به آینده ندارد اما در تلاش هستیم تا برنامه و چشم اندازی را طراحی کنیم و نیاز است که بروجرد به جایگاه واقعی خود برسد.

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد تصریح کرد: بروجرد یک گنج است که نیاز است برای رسیدن به توسعه و اهداف بسترهای لازم فراهم شود و باید گفت که جناح بندی در این شورا هیچ نقشی ندارد و تنها هدف اصلی تلاش برای رفع مشکلات و موفقیت شهر است.

محسنی اضافه کرد: هنوز تصمیمی برای شهردار گرفته نشده و در تلاش هستیم تا از بین گزینه‎های در نظر گرفته بهترین فرد را که توانمند باشد را انتخاب کنیم.

وی بیان کرد: شهرداری می‎تواند با ارائه برنامه‎ای مدون و منسجم زمینه جذب توریست و سرمایه‎گذار را در این شهر با توجه به وجود منابع طبیعی و گردشگری زیبایی مانند سراب‎های پرآب، روستای گردشگری ونایی، فیال و گلدشت بررونق اقتصادی و درآمد پایدار برای خود استفاده بهینه را ببرد .

عضو شورای اسلامی شهر پنجم بروجرد افزود: در این دوره از شورای اسلامی شهر بروجرد تلاش خواهد شد تا این پارلمان محلی به جایگاه واقعی خود برگردد در این راستا نیز برنامه‎هایی در حال انجام است .

محسنی اظهار کرد: برای رساندن شهر بروجرد از نظر توسعه به جایگاه واقعی خود ازهمه افرادی که توانمندی لازم را برای شهردارشدن دارند براساس دو مولفه جدا ازسابقه شهردار بودن و انجام کاراجرایی، کارآمد بودن، پاک دست بودن و نفوذناپذیری در آینده نزدیک اقداماتی صورت خواهد گرفت .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: