• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست خبر داد:

برگزاری ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در لرستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ترویج فرهنگ‌سازی و مشارکت شهروندان در حفاظت از محیط زیست ضروری است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران با هدف فرهنگ‌سازی به منظور حفاظت از محیط زیست همزمان با سراسر کشور از 31 تیر ماه تا ششم مرداد ماه به مدت یک هفته در خرم آباد برگزار می شود.

وی ادامه داد: ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران با هدف شناسایی بهترین آثار سینمایی و هنرهای تجسمی مرتبط با حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در سطح ملی و بین‌المللی و نمایش عمومی آنها به منظور ارتقای آگاهی عمومی و فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان  اضافه کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران مهمترین رویداد فرهنگی، هنری و محیط زیستی کشور است که درسال 77 پایه‌گذاری شده و تا کنون 5 دوره از آن برگزار شده و امسال هم ششمین دوره این جشنواره است که لرستان هم یکی از برگزارکنندگان است .

فتحی بیرانوند با بیان اینکه همانگونه که ما محیط زیست را از گذشتگان به ارث می بریم باید امانت‌دار آن باشیم و آن را به آیندگان بسپاریم، یادآورشد: پس باید درحفاظت از آن بکوشیم و گام نخست این کوشش چیزی جز ترویج فرهنگ‌سازی و مشارکت شهروندان در حفاظت از محیط زیست نیست.

 مسئول برگزاری جشنواره فیلم سبز لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به اهداف این جشنواره اشاره کرد و گفت: مهمترین اهداف این جشنواره ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست، تشویق، تولید، شناسایی و ترویج آثار و فعالیت های هنری فرهنگی ارزشمند با کیفیت و موثر در جهت افزایش فرهنگ حفاظت محیط زیست است .

در ادامه این جلسه رییس آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و مسئول ستاد هماهنگی اجرایی جشنواره فیلم سبز هم به  موضوع جشنواره اشاره و عنوان کرد: موضوع محوری ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز،   اقتصاد سبز با تمرکز بر گردشگری پایدار حمل و نقل و انرژی پاک است.

 بهمن بیرانوند افزود: شاخه‌های مختلف هنر و به ویژه سینما در روند فرهنگ سازی برای حفاظت محیط  زیست می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: