• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در لرستان:

برداشت غلط از تعبیر «آتش به اختیار»/ اشتغال روستائیان جدی گرفته شود

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: اشتغال روستائیان جدی گرفته شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‎الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه با تسلیت شهادت امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: امام علی(ع) فرمود مردم به دنیا پرستی روی نیاورید گرچه دنیا پرستی به شما روی می‌آورد، به آنچه از دنیا از دست می‌دهید افسوس و غم نخورید وهمیشه حق را بگویید.

وی برجسته‌ترین ویژگی امام علی (ع) را عدالت دانست و افزود: علی(ع) اسطوره عدالت بود و تمام تلاش آن حضرت در دوران حکومت برای استقرار عدالت در جامعه بوده است.

میرعمادی ادامه داد: حضرت علی(ع) برای حکومت خود شاخصه‌هایی در نظر گرفته بود که مهمترین آنها عدالت، پیشرفت و مسئولیت بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: از نظر علی(ع) روح اسلام و قوام حکومت به عدالت است از این رو نام ایشان با عدالت آمیخته شده و الگوی عدالت است.

وی سخاوت، شجاعت، عبادت، زهد، تقوا، مهر و عطوفت را از ویژگی‌های حضرت علی(ع) دانست و خاطر نشان کرد: همه فضیلت‌ها در علی (ع) به نحو اعلی تحول پیدا کرده به همین جهت هر قشری به علی(ع) افتخار می‌کند.

میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت: این سخنان هم آرامش بود و هم چراغ راه آینده کشور از این رو لازم است این منویات ملاک حرکت مسئولان و دولت جدید قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: رهبری در این سخنان به طور مفصل شاخص‌ها و مسیر حرکت انقلاب اسلامی و سیاست‎های ملی نظام را تبیین فرمودند.

وی تصریح کرد: به طور یقین تداوم انقلاب اسلامی و تداوم سربلندی ایران اسلامی به تبعیت از ولی فقیه است،ما تجربه کردیم امروز وجود ایشان آرام بخش دل‌ها است.

میرعمادی خاطر نشان کرد: امروز وجود ولی فقیه سبب وحدت، انسجام و یکپارچگی و سوق دادن همه به سوی اهداف و آرمان‎های انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در لرستان اضافه کرد: در جامعه باید یک منطق حاکم باشد و آن منطق ولی فقیه و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران است چرا که منطق ایشان مستحکم، عادلانه و شایسته اعتماد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به 27 خرداد ماه سالروز فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل جهاد کشاورزی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: جهاد سازندگی الگوی خوبی برای خدمت و رفع محرومیت جامعه است.

میرعمادی تاکید کرد: امروز نیازمند روحیه و مدیریت جهادی هستیم؛ چراکه این مهم ضامن پیشرفت ما است و اگر بخواهیم تولید را تقویت و اشتغال را در جامعه نهادینه کنیم باید مسئولان به روستاها توجه جدی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه لرستان با تأکید اینکه اشتغال روستایی باید سرلوحه برنامه‎ها قرار گیرد، افزود: خدمات مختلف(آب و برق) به روستاها برده شده است اما در کنار آن اشتغال ایجاد نکردند در نتیجه شخص روستایی مجبور شد به خاطرمشکلات بی‌آبی دست از کشاورزی خود بکشد و با فروش اندک مال خود در حاشیه شهرها زندگی کند و مشکلت حاشیه نشینی به وجود بیاید.

وی گفت: ما باید اشتغال روستایی را جدی بگیریم و روستائیان را مورد حمایت جدی قرار دهیم تا تولید نیز تقویت شود.

میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان اشاره کرد و اظهار کرد: رهبری در دیدار با دانشجویان تعبیر«آتش به اختیار» به کار بردند اما متأسفانه برخی از این تعبیر برداشت غلط کردند و یا احیاناً موضع ‎ گیری داشتند در حالی که اگر تامل می‌کردند معنای این کلمه را می‌فهمیدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه رهبری به نسل جوان و دانشجویان ما اعتماد و اطمینان دارد، یادآور شد: ایشان به عقلانیت، فهم و تجزیه  تحلیل نسل جوان و دانشجویان اعتماد دارد و آنان را افسران جنگ نرم نامیده است که باهوش، با درایت و با عقل در مسائل فرهنگی آتش به اختیار هستند.

وی افزود: جمعه آینده روز جهانی قدس است؛ روز قدس نماد وحدت مسلمانان در برابر اجانب، استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی است.

میرعمادی ادامه داد: از همه مردم ولایت‎مدار لرستان دعوت می‌شود تا در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور گسترده‌ای داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: