• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‎الله میرعمادی:
ایجاد اشتغال در سایه وحدت صورت می‌گیرد

ساختمان دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری لرستان در خرم آباد افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، در این مراسم که با حضور حجت السلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از مسئولان برگزار شد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان  با تاکید بر اینکه اقدامات عمرانی و ایجاد اشتغال در استان در سایه وحدت صورت گرفته است، گفت: نماز جمعه وحدت آفرین است و موجب ایجاد انسجام در جامعه می شود.

وی آرامش واقعی را در سایه دین و معنویت دانست و  با بیان اینکه یکی از اهداف مهم انبیا و اولیا الهی تقویت دین مردم و رشد معنویت در جامعه بوده است، اظهار کرد: همه پیامبران الهی و اولیا الهی برای معنویت تلاش کردند و دین و معنویت دو گوهر گران بها بوده که پیامبران و معصومین به ارمغان آورده اند.

میرعمادی با تاکید بر اینکه اگر پیامبران نبودند هرگز از دین و معنویت در جامعه خبری نبود عنوان کرد: همه انسان ها دنبال آسایش و آرامش هستند و آرامش واقعی در سایه دین و معنویت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه اعتکاف، مراسم شب های قدر، نماز جمعه و ... سبب آرامش واقعی در جامعه هستند گفت: ذکر خدا، دعا، نیایش، ایمان، تقوا، پاکی، صداقت از عوامل موثر در رشد معنویت در جامعه هستند.

امام جمعه مردم خرم آباد با اشاره به اینکه برجسته ترین عامل آرامش انسان و همچنین معنویت جامعه نماز است تصریح کرد: نماز بازدارنده فحشا، منکرات، بدی ها، جرائم در جامعه و ... است.

وی با تاکید بر اینکه در میان نمازهای واجب، یک نماز درخشش دیگری دارد و آن هم نماز جمعه است بیان داشت: نماز جمعه هدیه خداوند به بشریت است و نماز جمعه را خداوند به این دلیل واجب کرده تا دین و نظام اسلامی پایدار بماند و هر هفته معنویت در جامعه پمپاژ شود.

میرعمادی با تاکید بر اینکه نماز جمعه یک فریضه الهی بزرگ است و باید تقویت شود ادامه داد:ائمه جمعه الگوی معنویت، پیام آور معنویت و سفارش کننده به تقوا هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه نماز جمعه پایگاه معنویت است، گفت: امروز با اقدامات صورت گرفته شاهد رشد معنویت، گسترش نماز جمعه و مصلای ها هستیم که این امر به دلیل حمایت های رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بوده است.

امام جمعه مردم خرم با اشاره به اقامه نماز جمعه در ۱۸ شهر لرستان بیان کرد: هزار نفر عضو ستاد نماز جمعه لرستان هستند و اکثر شهرستان ها دارای مصلای هستند.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم لرستان از مسائل معنوی ادامه داد: حضور مردم لرستان در نماز جمعه بسیار چشمگیر است و این امر نیز محصول وحدت موجود در استان است.

میرعمادی با اشاره بر اینکه امروز انسجام بسیار خوبی در لرستان حاکم بوده که این امر نتیجه بخش است، افزود: در این راستا حمایت های استاندار لرستان در حوزه نماز جمعه و احداث پروژه ها در این زمینه بسیار اثرگذار و قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان  با تاکید بر اینکه اقدامات عمرانی و ایجاد اشتغال در استان در سایه وحدت صورت گرفته است، گفت: نماز جمعه وحدت آفرین است و موجب ایجاد انسجام در جامعه می شود.

مهندس هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز با تاکید بر اینکه آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همواره منشا خیر و وحدت در لرستان بوده است، گفت: نماز جمعه پایگاه وحدت در جامعه است.

بازوند با بیان اینکه نماز جمعه یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب و همچنین یادگار با ارزش امام(ره) است، عنوان کرد: همه ما مکلف هستیم که از این دستاورد بزرگ انقلاب حفاظت، حراست و آن را تقویت کنیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه طی چهار سال گذشته شاهد وحدت بسیار خوبی در استان بوده ایم و توانستیم کارهایی که نیاز مردم بوده را انجام دهیم، تصریح کرد: در این مدت چالش های پیش روی مردم به خصوص در حوزه اقتصاد استان را حل کردیم.

وی با اشاره به تقویت حوزه اقتصاد طی سال گذشته در لرستان، گفت: همواره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با مسائل اقتصادی طی چهار سال گذشته توجه داشته ایم و آنها را در دستور کار خود قرار داده ایم.

بازوند با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در لرستان با محوریت وحدت و انسجام ایجاد شده از سوی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد صورت گرفته است، افزود: امیدواریم امسال نیز بتوانیم چالش های پیش روی مردم را حل کنیم.

بازوند با بیان اینکه دو ماه از سالجاری را برای برگزاری انتخابات در استان قرار دادیم و شاهد حضور پرشور مردم در این انتخابات بودیم، اظهار کرد: این حضور اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

وی با تاکید بر اینکه بعد از برگزاری انتخابات مسئله پیگیری مسائل اقتصادی استان در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: ما به دنبال رفع چالش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان هستیم و این اقدام به طور حتم با محوریت نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تحقق پیدا می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: