• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-5886-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر آموزش و پرورش بروجرد:

مرمت دبیرستان امام خمینی(ره) نیازمند 7500 میلیون است

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: مرمت و بازسازی بخش‎هایی از دبیرستان تاریخی و ماندگار امام خمینی(ره) این شهرستان نیازمند 7500 میلیون ریال اعتبار است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شهاب روزبهانی درنخستین جلسه پیگیری احیا و مرمت بنای تاریخی دبیرستان حضرت امام(ره) بروجرد اظهار کرد: این دبیرستان به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و در راستای حمایت از این اثر با ارزش و ماندگار باید اقدامات لازم و جدی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: ازحدود ده سال پیش به دلیل تخریب، عدم احیا و مرمت بخش‎هایی ازاین بنای تاریخی کار تدریس درآن انجام نمی‎شود.

روزبهانی افزود: سال گذشته برای احیا مجدد این دبیرستان پیگیری‎هایی انجام شد که برای رفع خطر از این بنای تاریخی 2500 میلیون ریال اعتبار از سوی استانداری لرستان به آن تخصیص یافت که تاکنون جذب نشده است.

مدیر آموزش وپرورش بروجرد ادامه داد: برای احیا مجدد این دبیرستان تاریخی طرح برگزاری جشن فارغ التحصیلان این دبیرستان ارائه شده و انتظار می‎رود با این فراخوان و دعوت از این افراد بتوان از حمایت‎های مادی و معنوی آنها در راستای حفظ و حراست از این میراث فرهنگی بهره برد.

وی گفت: دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد در سال 1316 توسط ماکسیم سیرو فرانسوی طراحی و توسط معماران ایرانی اجرا شده که در اثر گذر زمان و وقوع زلزله سال 85 بخشی از آن دچار آسیب شده است. مرمت و بازسازی بخش ‎ هایی از این دبیرستان نیازمند 7500 میلیون ریال اعتباراست.

روزبهانی یادآور شد: امیدواریم با همفکری فارغ التحصیلان این دبیرستان در داخل و خارج از کشور و نیز همفکری و حمایت خیرین، عالمان و فرهیختگان بتوان این بنای تاریخی را که جز مدارس ماندگار کشور است احیا، مرمت و بازسازی کرد و ازاین ظرفیت بسیار مهم در راستای توسعه صنعت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان استفاده کرد.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بروجرد خاطر نشان کرد: مقررشد معاونت پژوهش و برنامه‎ریزی اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد به عنوان دبیر دبیرخانه همایش فارغ التحصیلان این دبیرستان هرچه سریع‎تر کمیته‎های مورد نیاز را تشکیل دهد و از افراد توانمند دراین حوزه استفاده کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: