• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در لرستان:

راهکار اسلام در برابر فقر پرداخت صدقه و قرض‎الحسنه است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: راهکار اسلام در برابر فقر پرداخت صدقه و قرض ‎ الحسنه است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‎الله سید احمد میرعمادی در مسجد بعثت خرم آباد با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت و تربیت است، اظهار کرد: در تربیت باید دو موضوع جامع‎نگری و بعد دنیوی،اخروی، مادی و معنوی زندگی انسان را در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه شرط دوم در تربیت این است که انسان روش صحیح را انتخاب کند، افزود: قرآن کتاب تربیت است، چراکه هم جامع‎نگر است و هم روش صحیح تربیت را بیان کرده است.

میرعمادی یادآور شد: قرآن کریم به تمام ابعاد زندگی انسان توجه کرده است؛ بهترین روش تربیت را این کتاب آسمانی دارد چون تکیه بر فطرت داشته و دستور العمل‎های تربیتی را به روش نیکو مطرح کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به آیات ۱۶، ۱۷ و ۱۸ سوره حدید تصریح کرد: در این آیات به مسائل خشوع دل، عقل و اصلاح اخلاق و رفتار اشاره شده است.

وی با بیان  ترجمه آیه هجدهم سوره حدید خاطر نشان کرد: اسلام برای مبارزه با فقر و ریشه کنی فقر راه‎های متعددی را در نظر گرفته و به ثروتمندان اعلام کرده که در اموال شما حقی معلوم برای فقرا و مساکین است.

میرعمادی با بیان اینکه خداوند بندگان را تشویق به صدقه دادن کرده است، افزود: پروردگار خمس، زکات و فطره را به عنوان واجب مالی بر مسلمانان تعیین کرده و تشویق به انفاق، بخشش، احسان و نیکی به یکدیگر کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تشویق به قرض الحسنه، مبارزه با اشراف‎گری، تجمل‎گرایی و دنیا دوستی را از دیگر مصادیق مبارزه با فقر در قرآن کریم دانست و گفت: اسلام برای اینکه با فقر مبارزه کند و راه‎های متعددی از جمله پرداخت صدقه و قرض الحسنه را ارائه داده است.

وی یادآور شد: صدقه پاک کننده از بخل، حصد، حرص، طمع و دلبستگی به دنیا است و توبه هم پاک کننده از گناه است.

میرعمادی با طرح این سوال که قرض‎الحسنه ثواب بیشتری دارد یا صدقه، تصریح کرد: قرض ‎ الحسنه ثواب بیشتری دارد چراکه اسلام به دنبال کار و فعالیت بوده و به دنبال مفت خوری نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: