• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت بیش از ۵۴۱ تعاونی فعال بانوان در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت بیش از ۵۴۱ تعاونی فعال بانوان در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: هم‌اکنون در استان بیش از ۵۴۱ تعاونی فعال بانوان داریم و بالای ۴۰۰۰ هزار از زنان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به فعالیت زنان شده است، افزود: در همین راستا ۳۸ رسته فعالیتی تعریف شده که تنها در یک کارگاه آن ۸۰ بانوی کارآفرین آموزش دیدند.

آشتاب ادامه داد: همچنین این کارآفرینان به بنکدارانی در تهران وصل شدند و این توجه ویژه به اشتغال این قشر از جامعه را نشان می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه در نمایشگاه هفته فرهنگی بانوان کارآفرین خوش درخشیده‌اند، گفت: بیشتر مشاغل در روستاها توسط زنان و با همکاری آنها است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تصریح کرد: در همین راستا بانک اطلاعاتی از بانوان کارآفرین استان تهیه شده تا در این جشنواره از آنان تقدیر به عمل آید.

آشتاب از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به ۲۰۰ نفر خبر داد و افزود: همچنین ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار برای این مهم اختصاص یافته که اگر محقق شود از اشتغال بانوان حمایت خدبی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به مصوبه اخبر مجلس در رابطه با صنایع فرش گفت: پیرو این مصوبه برای فعالیت‌های در حوزه فرش معافیت‌های خوبی درنظر گرفته شده است که می‌تواند به بانوان فرش‌باف کمک کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: